BSH, Çin’den Çerkezköy’e taşınıyor

BSH Türkiye İcra Kurulu Başkanı Norbert Klein, "Herkes üretim için Çin'e giderken, biz Çin'den Türkiye'ye getiriyoruz. Çin’de üretilen elektrik süpürgelerini artık Türkiye'de üreteceğiz" dedi.

BSH, Çin’den Çerkezköy’e taşınıyor
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - BSH Türkiye İcra Kurulu Başkanı Norbert Klein, "Herkes üretim için Çin'e giderken, biz Çin'den Türkiye'ye getiriyoruz. Çin’de üretilen elektrik süpürgelerini artık Türkiye'de üreteceğiz" dedi. Bu yıl 300 milyon Avro'luk yatırımlarını tamamlamış olacaklarını aktaran Klein, yatırımlarının son parçası olan küçük ev aletleri fabrikasını da Ocak, Şubat gibi bitireceklerini ifade etti.
ÜRETİM MERKEZİMİZ ÇERKEZKÖY
banner287
BSH'ın dünyadaki en büyük üretim merkezinin Çerkezköy'de olduğuna dikkati çeken Klein, şunları kaydetti: "Bütün ürün gamları aynı yerde üretiliyor. Mesela Almanya'da buzdolabı ayrı, çamaşır makinesi ayrı yerde üretiliyor. Bu üretim merkezi özel ve her şey aynı yerde üretilebilecek.  Şu anda 4,5 milyon adet ürün üretiyoruz ama Çerkezköy'deki fabrikamızın kapasitesi 7,5 milyon adet üretim. Geçen 10 sene içerisinde Türkiye'ye 1 milyar Avro'dan fazla yatırım yaptık. Türkiye'de halen büyük bir potansiyel var. O yüzden Çerkezköy yatırımımız çok önemli. 7,5 milyon adet üretim yapabilmek kolay bir şey değil. Çok kompleks bir şey. O yüzden kontrollü büyümek istiyoruz. 5 yıl içerisinde Çerkezköy fabrikamızın tam kapasite üretim yapmasını hedefliyoruz. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306