banner507

BSH’tan çocuklara ‘teknoloji eğitimi’

BSH Türkiye, BSH Grubu’nun dünya çapındaki en büyük üretim merkezi ve en önemli 3 Ar-Ge merkezinden birinin yer aldığı Çerkezköy Üretim Tesisleri’nde Makers of Tomorrow projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında ilkokul ve lise öğrencilerine yönelik teknoloji eğitimlerinin verileceği Maker Lab’ın açılışı yapıldı.

BSH’tan çocuklara ‘teknoloji eğitimi’
banner301

Çerkezköy Bakış - BSH Türkiye ve Kodluyoruz Derneği iş birliği ile hayata geçirilen Makers of Tomorrow projesi kapsamında BSH Çerkezköy fabrikasında Çerkezköy’de yaşayan öğrencilerin yıl boyunca kodlama ve yazılım eğitimlerini ücretsiz olarak alabilecekleri Maker Lab (Kodlama Laboratuvarı) açıldı. Maker Lab’de çocuklar kodlamanın, yani bilgisayar programlamanın temellerini öğrenirken, aynı zamanda tasarım yapmanın ve kendi hayallerini hayata geçirmenin keyfine varacaklar. Yıl boyunca sürecek eğitimler sonucunda yazılımcıların kullandığı birçok terim ve metot hakkında bilgi sahibi olacak olan öğrenciler; kendi oyunlarını tasarlamayı, elektronik programlamayı ve devre kurmayı deneyimleyecekler.
“KAYITSIZ KALAMAZDIK”

banner287
Maker Lab açılışında konuşan BSH İcra Kurulu Üyesi Ralf Fuchs, “Çağımızın gerekliliği olan teknoloji okuryazarlığı konusuna teknoloji üreten bir şirket olarak kayıtsız kalamazdık. Teknoloji ve kod okuryazarlığı yaygınlaştırmak, yazılım alanında çocuklarımızın geleceklerine değer katmak gayesiyle yola çıktığımız Makers of Tomorrow projesinin ilk adımını BSH Grubu’nun dünyadaki 3 Ar-Ge merkezinden biri olan Çerkezköy fabrikasında hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ve benzeri projelerle gelecekte çocuklarımızın daha iyi kod yazmalarını amaçlıyoruz. Çünkü kod yazmayı bilmek geleceğin tüm meslekleri için gerekli olan bir önkoşul haline gelecek. Çocuklarımızın geleceğe daha iyi hazırlanabilmeleri için bu tarz projelerin gelişmesini önemsiyor ve bu vizyon doğrultusunda projemizin yaygınlaşmasını hedefliyoruz.” dedi.
Ayrıca ünlü youtuber Orkun Işıtmak da açılışta bulunarak çocuklarla vakit geçirdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493