Bu işin ‘SU’yu çıktı artık

Selin zarar verdiği Su İsale Hattı borusunun patlaması üzerine Cumartesi akşamı başlayıp, Pazar Günü akşamına kadar devam eden su kesintisi onarıldıktan kısa bir süre sonra yine patladı. Aynı yerden gerçekleşen patlak nedeniyle, Çerkezköylüler haftaya su kesintisi ile başladı.

Bu işin ‘SU’yu çıktı artık
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Ana su borularında yaşanan arızalardan dolayı birkaç saat arayla Çerkezköy yine susuzluğa mahkum oldu.
SU SIKINTISI BİTMEK BİLMİYOR
Pazar gününü susuz geçiren Çerkezköy, haftanın ilk gününe de susuz uyanmak zorunda kaldı. Bahçevan Hasan Uğurlu Köprüsü’nün yanından geçen ana su borusunun manşonunda meydana gelen arızanın ardından Çerkezköy’de dün sabahın ilk saatlerinde su kesintisi yaşandı.
ÇELİK BORU ASBEST BORUDAN AYRILDI
Basınç nedeniyle çelik boru ile asbest boru birbirinden ayrıldı. Havaya fışkıran su, belediye ekiplerince müdahale edilerek kontrol altına alındı. Belediye ekipleri tarafından gün boyu yapılan çalışmalarda asbest boru sökülerek, yerine çelik boru monte edildi.VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ
banner287
Su kesintisi nedeniyle isyan etme noktasına gelen vatandaşlar, adeta gazetemizin telefonlarını kilitleyerek  “Yeter artık, bu beceriksizliğin faturasını ödemek istemiyoruz” ifadeleriyle tepki gösterdiler.  HAYRAT ÖNÜNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU
Bu arada susuz kalan Çerkezköylüler ellerinde damacana ve pet şişelerle Belediye Meydanı’ndaki su hayratı önünde uzun kuyruklar oluştular. Yaşanılan kesintilerin kendilerini isyan ettirir boyuta getirdiğini kaydeden vatandaşlar, ‘’Susuzluk çok kötü. Kesintinin üst üste yaşanması bizleri perişan etti. Belediye yetkilileri bu işe artık bir çözüm bulsun.’’ diyerek duruma tepki gösterdiler.


ERTEM ÖZÜR DİLEDİ
Çerkezköy Belediyesi Aralık Ayı olağan meclis toplantısında konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem son iki günde yaşanan su kesintileri nedeniyle mağduriyet yaşandığını söyleyerek vatandaşlardan özür diledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
selin
selin - 6 yıl Önce

biraz önce yeniden gitti sular.. ama artık yeter yapmayın ya.

MÜDÜR
MÜDÜR - 6 yıl Önce

sular yine gitti ve anca yarin saat 19.00 da gelir

merak edenler için
merak edenler için - 6 yıl Önce

arkadaşlar, az önce sular geldi ve tekrar kesildi. boru aynı yerden tekrar patladı... bu gece de sular akmayacak...

SUCU
SUCU - 6 yıl Önce

si̇zi̇n yapacağiniz tami̇r yeri̇n di̇bi̇ne batsin beceri̇ksi̇zler....

müdür osman
müdür osman - 6 yıl Önce

merak edenler için diyen vatandaş sen çok biliyon galiba

SUSUZ ÇERKEZKÖYLÜ
SUSUZ ÇERKEZKÖYLÜ - 6 yıl Önce

tarihe geçeceğiz sanirim. nedi̇r bu böyle kaç gundur susuz....

vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

nerde sivil toplum kuruluşları nerde chp nerde muhalefet.adamlar yüzsüz ve bu yanlarına kar kalıyor

MÜDÜR OSMANA CEVAP
MÜDÜR OSMANA CEVAP - 6 yıl Önce

evet müdür osman ben biliyorum. çünkü su borusu tekrar patladiğinda oradaydim. zoruna mi gitti duyuru yapmamiz. sen evinde otur müdürlüğünü yap.


SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306