Bu manzaraya dernekten açıklama

Aydın Gençlik Derneği Genel Başkanı Muhammed Talha Enis, Çerkezköy’ün Fatih Mahallesinde verdikleri iftar sonrası sokakta ortaya çıkan ve belediyenin tepki gösterdiği çevre kirliliğiyle ilgili açıklama yaptı. Enis, çöpleri belediyenin temizlemediğini iddia etti.

Bu manzaraya dernekten açıklama
banner301

Çerkezköy Bakış - Geçtiğimiz Çarşamba günü, Fatih Mahallesi Elibol Sokak üzerinde Aydın Gençlik Derneği tarafından sokak iftarı verildi. İftar sonrası yemek atıkları ve tabldotların sokak ortasında gelişi güzel atılmasına mahalle sakinleri ile belediye ekipleri tepki gösterdi. Sokak ardından belediye ekipleri tarafından temizlendi. Konuyla ilgili Çerkezköy Belediyesi’nde yapılan açıklamada göre “Aydın Gençlik Derneği isimli bir dernek 14 Haziran 2017 tarihinde, Kapalı Otopark alanı üzerinde iftar programı yapmak üzere Çerkezköy Kaymakamlığına dilekçe vermiş. Kaymakamlık ile görüşerek o gün o alanda başka bir etkinlik olduğunu söyledik ve kapalı pazar alanının oradaki yeri tahsis edebileceğimizi ilettik.  Bir gün sonra ise vatandaşlarımız WhatsApp üzerinden sokaktaki çöp kirliliğini görüntüleyip bizlere iletti. Bahse konu derneğin İstanbul Kağıthane adresli olduğunu ve Çerkezköy’de bir şubesi bulunmadığını tespit ettik. Dernek ile ilgili muhatap kişi veya bir telefon numarası yok. Bundan dolayı da herhangi bir yaptırım uygulayamıyoruz. Bahse konu sokak ekiplerimiz tarafından tamamen temizlenmiş durumda.” denildi.
 

banner287
DERNEK BELEDİYEYİ SUÇLADI

Sokaktaki manzarayla ilgili Çerkezköy Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya Aydın Gençlik Derneği Genel Başkanı Muhammed Talha Enis, yaptığı yazılı açıklama ile cevap verdi.Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Aydın Gençlik Derneği olarak mübarek Ramazan ayı vesilesiyle Tekirdağ’ın 11 ilçesinde düzenlediğimiz iftar sofralarında vatandaşlarımızla buluştuk. İlçelerimizde gerçekleştirdiğimiz tüm iftar programlarımız, ilçe belediyelerimizden gerekli izinler alınarak yapılmıştır. Çerkezköy’den önceki 10 organizasyonumuzda iftar öncesinde ve sonrasında yerel belediyelerimizle koordine halinde çalışmalarımız neticesinde hiçbir sorun yaşamadık. İftar sonrasında alanlardaki tüm temizlik çalışmaları da yerel belediyelerimiz tarafından yapıldı. Buradan desteklerinden ötürü yerel yöneticilerimize derneğimiz adına çok teşekkür ediyorum. Aynı şekilde Çarşamba günü Çerkezköy’de düzenlediğimiz iftar programında da belediyeden yer talebinde bulunduk ve bize bir yer önerildi. Biz tüm hazırlıklarımızı buraya göre yaptık. Ancak iftara iki saat gibi kısa bir süre kala iftar yerimizin değiştirildiği bildirildi. Çerkezköy Belediyesi’nin gösterdiği noktada çok sayıdaki vatandaşımızla iftarımızı gerçekleştirdik. Ancak iftar sonrasında ilçe belediyesinin koordinasyon eksikliğinden kaynaklı olarak alanda gerekli temizlik çalışmaları yapılmadığını üzülerek gözlemlemek durumunda kaldık. Tekirdağ’da yaptığımız tüm iftarlardan sonra hiçbir sorun yaşamazken; maalesef elimizde olmayan, bizim dışımızda gelişen bu aksaklık yaşanmış. Bu konuda Aydın Gençlik Derneği’nin bir kusuru olmamasına rağmen yine de yaşanan aksaklık nedeniyle bölgedeki vatandaşlarımızdan özür diliyorum. Bu açıklamamızı Çerkezköy halkının bilgisine sunar, herkese tekrardan hayırlı ve bereketli nice Ramazanlar dilerim.”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent Akkoç
Bülent Akkoç - 13 ay Önce

Sn. dernek başkanı her ne kadar belediye ekipleri ilgisiz olsada sizinde böyle yapmanız gerekmezdi. O çöpleri etrafa atmak yerine çöp poşetlerine koyup bi kenara bırakma zahmetinde bulunsanız bunların hiçbiri yaşanmazdı. Kültür faaliyetleri yaparken kültürsüzlükten sınıfta kalınmazdı.

CAVON
CAVON - 13 ay Önce

Belediyenin tek eksikliği Çerkezköy ile bağı olmayan ve siyasi yaklaşımı olan bir derneğe izin vermesi

Ali
Ali - 13 ay Önce

Çöp bidonu dolu her taraf yedikten sonra poşetlyıp çöpe atacaksınız kardesim yok öyle herseyde devlet nerde belediye nerde bizde...herksın basına bir polis birde çöpçü lazım

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459