banner507

“Bu soyguna biri dur desin”

Çerkezköy’de A.A. isimli bir abone, TESKİ’den 20 ton su yüklemesi yaptırdı. A.A., 98,52 TL tutan ödemenin yarısından daha fazlası olan 49,32 TL’nin ek ödeme olduğunu görünce bu duruma büyük tepki gösterdi.

“Bu soyguna biri dur desin”
banner301

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ), ön ödemeli (peşin) su alımında vergilerle birlikte tonu 5 lirayı bulan su fiyatı nedeniyle vatandaşların tepkisini çekmeye devam ediyor. Vatandaşlar, sosyal medya hesaplarından TESKİ’nin su fiyatlarının yüksek olduğundan yakınırken, su fiyatlarını indirilmesi için TESKİ Yönetim Kurulu Başkanı olan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın konuyla ilgilenmesini istiyor.

banner287
SU BEDELİ 49 LİRA ÖDENEN TUTAR 98 LİRA
Daha öncede su fiyatlarının yüksek olması nedeniyle çok eleştiri alan ancak geri adım atmayan TESKİ’ye tepkiler her geçen gün artıyor. Çerkezköy’de yaşayan A.A. isimli bir vatandaş, bugün TESKİ Çerkezköy Şubesi’ne giderek ön ödemeli kartına 20 ton su yüklettirdi. Suyun tonu 4,92 kuruşa gelirken, 20 ton su için A.A. 98,52 TL ücret ödedi.  Ödeme makbuzunda ise su bedeli 49,20 TL gözükürken, buna 5,60 TL çevre temizlik vergisi, 24,60 TL atıksu bedeli, 5.90 TL yüzde 8 KDV,  3.20 TL büyükşehir katı atık bertaraf ücreti, 2.02 TL yüzde 18 KDV ve 8 TL katı atık bedeli eklendi. Böylelikle 49.32 TL olan su bedeli, ek ödemelerle birlikte yaklaşık 100 TL’yi buldu.
Aldığı 20 ton suya karşılık ödediği bu rakama tepki gösteren A.A., “Bu nasıl bir vergi? Bu soyguna biri dur desin” diye tepkisini dile getirdi. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 19:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
:)
:) - 1 yıl Önce

İyide arkadaş bu vergileri tekirdağ belediyesimi kanun çıkartıp topluyor? Kanunu çıkartan vergi toplayan kim? Elektiriktede aynı doğalgazdada telefondada.. sıruşturun bakıyım kimler yapmış bu yasayı?

Hasan
Hasan - 1 yıl Önce

Büyüksehir olurken bunun böyle olacağını anlatsaydınız keşke bu yasanın belediyelere yapmasını zorunlu kıldığı bir durum diğer büyüksehirleri fiyatlarınıda yazında vatandas kıyaslasın

Ömerfaruk
Ömerfaruk - 1 yıl Önce

Tipik bir CHP li belediye soygunu ...adamlar vatandaşı soymaya alışmış..sonra kalkarlar sosyal belediyecilik derler..Allah ıslah etsin bunları..Ne yaparsın Cumhuru HElak Etme partisi

vatandaş
vatandaş @Ömerfaruk - 1 yıl Önce

Yıpratma kendini. Cehaletinin farkında olmak ve kendine acıyabilmek te bir erdemdir. Az daha sık dişini öğrenirsin zamanla. :)

vatandaş
vatandaş @Ömerfaruk - 1 yıl Önce

Ömrümde chp ye oy vrmedim ama böyle salakça yaklaşımlar yüzünden adamları savunduruyorsunuz bize. Yahu chp li belediye kafasına göre mi vergi toıpluyor? kanunları yasaları belediye mi çıkartıyor? akp li belediyelerde de Türkiyede her yerde de aynı siz napıyorsunuz?

zor zenaat
zor zenaat @Ömerfaruk - 1 yıl Önce

cahillik zor zenaat. bilgi yok ama fikir çok. acınacak haldesiniz.

Marifsarıgül
Marifsarıgül - 1 yıl Önce

Bu soygundan yenimi haberiniz oldu basın olarak kadir albayrak dekontu gördü Vahap akayı suçladı ama Akay soruyorsun Büyükşehir suçlu sonuçta soyulan halk

ozkan
ozkan - 1 yıl Önce

hakikatten elinize sağlık , bu durumu haber yaptığınız için. ben durumu Tekirdağ belediyesine mail attım geri dönüş bile yapmadılar. resmen soygunluk yapılıyor..

Ufuk
Ufuk - 1 yıl Önce

Bu bişeymı bu normal soygun. Benim alt komuşuma normalde 200-250 arası fatura gelirken , şimdi 9000 bin üzeri gelmiş burda soygun var ve yine kimsenin sesi cikmiyor. Haber yaptığnız icin teşekur ederim

Asım
Asım - 1 yıl Önce

Bu Tekirdağ halkını soyanları Allah kahretsin bu CHP'li belediyeleri Allah perişan etsin inşAllah biktik Çerkezköy'de sudan isyan ettirdiler halkı soyuyorlar birde utanmadan büyük şehir suçlu diyorlar ulan büyükşehir ak partili sanki Tekirdağ'da CHP'li sizin ben yapmadım abim yaptı demeyle vatandaşı kandıramasınız bu halk enaye deyil herşeyi görüyor seçim yaklaşıyor ey Vahap bey bu senin yanındaki Başkan yardımcıların seni kandırıyor bu su işine bir el at olan sana olacak benden uyarması ihale sana çıkacak haberin olsun

caner
caner - 1 yıl Önce

tekirdagımıza yakışmıyor gerçektende


SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493