banner434
Bakış Haber Merkezi
Bakış Haber Merkezi
20 Ekim 2016 Perşembe 14:03
Büyümeyi etkileyen en önemli faktör Ar-Ge ve yenilik
banner301
banner287
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Tanıtım ve Bilgilendirme Paneli”nde Konuşan ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, ÇOSB olarak ekonomik büyüme ve kalkınma performanslarını etkileyen en önemli faktörün Ar-Ge ve yenilik olduğunu bildiklerini belirtti. Özdoğan, ÇOSB olarak, gerek yeni Ar-Ge Merkezleri ve Tasarım Merkezlerinin kurulmasını ve gerekse Endüstri 4.0 olarak tanımlanan dönüşümü desteklediklerini de kaydetti.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Tanıtım ve Bilgilendirme Paneli”ne Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. İlker Murat Ar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Tekirdağ İl Müdürü Fahrettin Akçal, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’ın yanı sıra çok sayıda firma sahibi, yöneticisi ve Ar-Ge personeli katıldı.

100 FİRMA TEMSİLCİSİ KATILDI

ÇOSB Bölge Müdürlüğü İdari Bina Toplantı Salonu’nda düzenlenen panele yaklaşık 100 firma temsilcisi katıldı. Panelin açılış konuşmasını yapan ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ülkemizin gelişmesi açısından her geçen gün daha önemli olan Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinin işleyişi hakkında bilgilendirme amaçlı olan düzenlenen toplantıya katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

“EN ÖNEMLİ FAKTÖR AR-GE VE YENİLİK”

ÇOSB olarak ekonomik büyüme ve kalkınma performanslarını etkileyen en önemli faktörün Ar-Ge ve yenilik olduğunu bildiklerini ifade eden Özdoğan “Bu gerçeğin bilincinde olarak, bugünkü toplantımızın düzenlenmesine öncü olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza ve bütün konuşmacılarımıza teşekkür ediyoruz. Benzer bir toplantıyı, yine Bakanlığımızın destekleriyle, 30 Mayıs 2016 tarihinde yoğun bir ilgiyle gerçekleştirmiş ve o toplantıdan da çok memnun kalmıştık. Bugün benzer şekilde bölgemizdeki farklı sektörlerden temsilcilerin katıldığı bu toplantımızın, örnek ve öncü bir OSB olan Çerkezköy OSB açısından yeni Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinin kurulması yönünde çok hayırlı bir çalışma olarak görmekteyiz. Trakya Bölgesinde bulunan 9 Ar-Ge merkezinden 8’inin ÇOSB’de bulunmasını çok anlamlı bir veri olarak değerlendirmekteyiz” dedi.

“DÖNÜŞÜMÜNÜ DESTEKLİYORUZ”

ÇOSB olarak, gerek yeni Ar-Ge Merkezleri ve Tasarım Merkezlerinin kurulmasını ve gerekse Endüstri 4.0 olarak tanımlanan dönüşümü desteklediklerini kaydeden Özdoğan “Çok önemli bilgi paylaşımında bulunacak Bilim ve Teknoloji Genel Müdürümüzle ve misafirlerimizle bir arada olmaktan duyduğumuz mutluluğu tekrar ifade etmek isterim” dedi.

YOL HARİYASI GÖRÜŞÜLDÜ

Açılış konuşmasının ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. İlker Murat Ar, Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerine Sağlanan Destekler ve Başvuru Süreçlerini anlattı. Panelde ayrıca Yeminli Mali Müşavir Hüseyin Karslıoğlu, Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Olmanın Mali Avantajları Üzerine Örnek Uygulamalarını; Setaş Kimya, Ar-Ge Merkezi Sorumlusu İsmail Yakın da, Ar-Ge Merkezi Olmak: Deneyimler Üzerinden Değerlendirmeler başlıklı sunum yaptı. Panelin ikinci bölümünde ise Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olabilecek firmalar Bakanlık yetkilileriyle özel görüşerek, Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Başvuru Yol Haritası hakkında görüşme yapıldı.

Çerkezköy Bakış

Anahtar Kelimeler:
ÇOSBPanel
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Yayınlarımıza yorum gönderen takipçilerimizin IP adresleri sisteme kaydedilmekte olup, istenildiğinde yetkili kurum veya kuruluşlara verilecektir.

banner429

banner306

banner428

banner430