Çalışmalarda sona gelindi

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Bağlık Mahallesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımına başlanan Mahalle Evi ve Taziye Evi’nde çalışmalarda sona gelindiğini belirtti.

Çalışmalarda sona gelindi
banner488
banner301

Çerkezköy Bakış - Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Vahap Akay, “Buradaki park alanımızda beton parke taş kaplama meydan ve bağlantı yolları yapıldı. Çocuklarımızın güvenli ve eğlenceli vakit geçirebilmeleri için kauçuk oyun alanları oluşturuldu. Çim ekimi ve ağaçlandırma çalışmalarının da gerçekleştirildiği alanımızda pergole ve oturma grupları monte edildi. Park alanımızdaki yeşil alan ve bitkilerin bakımı da otomatik sulama sistemi ile gerçekleştiriliyor” dedi.
 

banner287
TAZİYE EVİ VE MAHALLE EVİ YAPIMINDA SONA GELİNDİ

Park alanı içinde Taziye Evi ve Mahalle Evi yapım çalışmalarının da tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Taziye Evi ve Mahalle Evi toplam 514 metrekarelik bir alan üzerine kuruluyor. Taziye Evimizde 140 metrekarelik bir Taziye Salonumuz, mutfak, lavabolar, abdest alma yerleri ve mescitler olacak. Mahalle Evi bölümünde ise düzenlenecek kurslar için 4 adet etkinlik salonu, lavabolar, mutfak bulunacak. Bu proje sayesinde Bağlık Mahallemizde oturan vatandaşlarımızın uzun yıllardır talep ettiği Taziye Evi hizmete girecek, ev hanımları da Mahalle Evimiz sayesinde düzenleyeceğimiz ücretsiz kurslardan yararlanabilecek” ifadelerini kullandı.
Başkan Akay, parkın hemen yanında yapımına başlanan mini futbol sahası ve basketbol sahasının da tamamlanmak üzere olduğunu sözlerine ekledi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Asi
Asi - 13 ay Önce

Kent park ne zaman bitiyor peki

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner462

banner306

banner459