“Cami ve Kitap İslam’ın temel tacıdır”

Cami ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Çerkezköy’de görev yapan imam hatiler ile din görevlileri kahvaltıda bir araya geldi.

“Cami ve Kitap İslam’ın temel tacıdır”
banner301
KAHVALTI DÜZENLENDİ

Çınar Restaurant’da  saat 09.00’da düzenlenen kahvaltı programına Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Ramazan Tahiroğlu, İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, İlçe Müftülüğü personeli, imam hatipler, cami ve kurs görevlileri katıldı.

İSLAM’IN TEMEL TACI

Kahvaltı sonrasında bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, camiler ve din görevlileri haftasının her yıl çeşitli etkinliklerle kutlandığını söyleyerek “Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından bu yıl camiler ve din görevlileri haftasının teması Cami ve Kitap olarak belirlendi. Cami ve kitap, medeniyetimizin ve İslam’ın temel tacıdır. Kitap dediğimizde akla ilk gelen Kur’an-ı Kerim’dir. Camiler ve din görevlileri haftasında bizler de Çerkezköy İlçe Müftülüğü tarafından çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bugün de Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Ramazan Tahiroğlu’nun sohbetinden faydalanacağız.” dedi.

“HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU”

Kahvaltıya katılımlarından dolayı Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’a teşekkür edererek konuşmasını sürdüren Müftü Tuna “Sayın Kaymakamımızı her zaman yanımızda görüyoruz. İlçemizin birlik ve beraberliğin sağlanması ve sürdürülmesinde büyük katkıları bulunuyor. Bundan dolayı da ayrıca kendilerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.KUBİLAY CAMİ VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASINI KUTLADI

banner287
İlçe Müftüsü Yusuf Tuna’nın konuşmasını tamamlaması sonrasında Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay bir konuşma yaptı. Cami ve din görevlilerinin haftasını kutlayarak konuşmasına başlayan Kayakam Kubilay “Başarılı hizmetlerinizden dolayı sizleri kutluyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

“MİLLETİN SİLAHINI MİLLETE DOĞRULTTULAR”

15 Temmuz hain darbe girişimine değinerek konuşmasını sürdüren Kaymakam Kubilay “15 Temmuz gecesi, asker üniforması giymiş FETÖ mensunu teröristler milletin emaneti olan silahları, millete doğrulttular. Bu şekilde milli iradeyi gasp etmeye, ülkemizi işgal etmeye çalıştılar. Bu hain darbe girişimine karşı milletimiz topyekün olarak gereken cevabı vermiştir.Bu girişimde şehit düşenlere Allah’tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar diliyorum. ” diye konuştu.

“GÖREVLERİNİZİ YERİNE GETİRDİNİZ”

Kaymakam Kubilay, darbe girişimi sonrasında düzenlenen demokrasi nöbetlerinde İlçe Müftülüğü ile cami ve din görevlilerin meydanlara çıktığını söyleyerek “Bu duyarlılığınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Din görevlilerinin görevi sadece namaz kıldırmak değildir. Gerektiğinde Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi milletin zor gününde yönlendirici olmak, rehberlik yapmak ve ülkesi için seferber olmaktır. 2.Kurtuluş Mücadelemiz olan 15 Temmuz’dan sonra cami ve din görevlilerimiz bu anlayış içerisinde hareket etmişlerdir.” ifadelerine yer verdi.  

“ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLADINIZ”

Cami ve din görevlilerin Halk Eğitim kampanyalarına sağladığı katkıya da değinen Kubilay konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Okul öncesi eğitim oranımızın üst noktalara çıkmasında cami ve din görevlilerimiz katkı sundu, sunmaya da devam ediyorlar. Özellikle okur yazar bilmeyen vatandaşlarımızın yönlendirmesinde oldukça katkı sağladılar. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

SOHBETLE DEVAM ETTİ

Program Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Ramazan Tahiroğlu’nun sohbetiyle devam etti. Ramazan Tahiroğlu, cami ve din görevlilerine çalışmalarda daha faydalı olabilme adına yapılması gerekenleri anlattı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner455

banner306

banner454