Camiler ‘ayrımcılığın eriyip gittiği’ kutsal çatılardır

Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir yaptığı açıklamada camiler ve din görevlileri haftasını kutlayarak ‘camilerimiz insanları bir arada yaşatan ve her türlü ayrımcılığa karşı gelerek insanlığı tek çatı altında huzura ortak eden kutsal mabetlerdir.’’ dedi.

Camiler ‘ayrımcılığın eriyip gittiği’ kutsal çatılardır
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Hanifi Belindir, “camilerimiz insanları bir arada yaşatan ve her türlü ayrımcılığa karşı gelerek insanlığı tek çatı altında huzura ortak eden kutsal mabetlerdir.’ Diyerek “kardeşlik ağları ile örülen, yardımlaşmanın manevi hazzı ile gök yüne yükselen camilerimiz hepimizin ortak değeridir.’’ Şeklinde konuştu.
“OLANAKLARIMIZ ÖLÇÜSÜNDE KATKI SUNUYORUZ’’
Veliköy’deki mevcut iki camiye imkanları ölçüsünde katkı sunduklarını ifade eden Belindir “ Ayrıca Merkez Camimizin avlusunu yapımına başladığımız Hürriyet Meydanı projemiz kapsamına dahil ederek projemizi genişlettik. Böylelikle Veliköy’e yakışır bir meydan oluşturmakla birlikte,  yapılacak olan tadilat ve peyzaj çalışmaları eşliğinde Merkez Camimizin modern bir görüntüye kavuşmasını sağlamış olacağız.’’ Şeklinde konuştu.
banner287
ÜÇÜNCÜ CAMİ YAPILACAK
Başkan Belindir, Sanayi Mahallesi bitişiğinde yükselmeye başlayan toplu konut projesi kapsamında cami yapılacağını söyleyerek “bu kutsal mabetlerin yapımında ve yaşamasında emeği geçen herkese, hayırseverlere, başta din görevlilerimize, imam-hatiplerimize, müftülerimize, Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanlarımız ve yöneticilerimize sonsuz teşekkür ediyorum.’’ İfadelerini kullandı. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493