‘Çamurlu plaka’ ile kız kaçırma girişimi

Aynı fabrikada birlikte çalıştığı genç kızı evinin önünden zorla kaçıran D.A. ve beraberindeki arkadaşları Çerkezköy’de yakalandı. Zanlıların, polise yakalanmamak için araç plaklarını çamurla sıvaması dikkatlerden kaçmazken, polis tarafından kurtarılan genç kız ise ailesine teslim edildi. El ve ayakları kendisini kaçıran zanlılar tarafından urganla bağlanan M.T.’nin sekerek Emniyet’e girmesi de gözlerden kaçmadı.

banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Dün sabah 09.00 sıralarında meydana gelen olay edinilen bilgilere göre şöyle gelişti: Çorlu’da bir fabrikada çalışan 22 yaşındaki M.T. isimli genç kız, kendisi ile evlenmek isteyen D.A.’ya olumsuz yanıt verdi. Sevdiği kızdan olumsuz yanıt alan D.A., akrabalarının da yardımıyla M.T.’yi kaçırma planı yaptı.
EVİNİN ÖNÜNDEN KAÇIRDILAR
Eniştesi R.T. ve arkadaşı S.K. ile birlikte araç kiralayan D.A. kiraladığı araç ile kaçırmak istediği kızın oturduğu Çorlu Nusratiye Mahallesi’ne geldi. Çalıştığı fabrikaya gitmek için evden çıkan M.T. her şeyden habersiz yolda yürürken, D.A. ile eniştesi R.T. ve aracı kullanan S.K. genç kızı zorla araca bindirerek mahalleden hızla uzaklaştılar.
DUYARLI BİR VATANDAŞ İHBARDA BULUNDU
Genç kızı araca bindirdikten sonra kaçmaması için elleri ve ayaklarını urganla bağlayan zanlılar, daha sonra da aracın tanınmaması için araç plakalarını çamurla gizlediler. Çorlu’dan çıkan ve Çerkezköy’e doğru seyir halinde olan zanlılar Yalı Restaurant’ı geçtikleri esnada duyarlı bir vatandaş tarafından fark edildiler. 155’i arayan duyarlı vatandaş, siyah renkli Qashgai marka siyah bir cipin plakalarının çamurla kapatıldığı ve süratli bir şekilde Çerkezköy istikametine geldiği, içerde bulunan genç bir kızın ağzının zorla kapatıldığı yönünde ihbarda bulundu.
BASKIN TAKİP
İhbarı değerlendiren İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri aracı takibe alarak altı yol kavşağında durdurdu. Araç içindeki zanlılar, polisi karşılarında görünce konuşmaması için genç kızın ağzını kapatmaya çalışırken, şahıslardan kurtulan genç kız ‘kurtarın’ diye bağırmaya başladı.
AİLESİNİ GÖRÜNCE GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI
Elleri ve ayakları bağlı bir şekilde, korkudan şoka giren ve konuşmakta güçlük çeken M.T. polis yardımıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Araçtan indirilen M.T.’nin kaçırılma esnasında bir ayakkabısını düşürdüğü ve Emniyet’e sekerek girdiği gözlendi. Kaçırılma olayıyla ilgili olarak M.T.’nin Çorlu’da oturan ailesine haber verildi. Aile, İlçe Emniyet Müdürlüğüne geldiğinde M.T. gözyaşlarına hakim olamadı. Annesinin boynuna sarılan M.T. rahat bir nefes alırken, annesi nezaretiyle emniyet güçleriyle birlikte sağlık raporu alınmak üzere Devlet hastanesine götürüldü.
SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR
D.A. ile eniştesi R.T. ve arkadaşı S.K. ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildiler. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
banner287


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493