Çelenk koyamıyorsak tebrigata da katılmayız

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Kaymakamlık makamında düzenlenen tebrigata ‘protesto’ amacıyla katılmadıklarını açıkladı.

Çelenk koyamıyorsak tebrigata da katılmayız
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kutlama yönetmeliğinde yapılan değişiklik nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının yasaklanmasını protesto eden Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Kaymakamlık Makamı’nda düzenlenen tebrigat törenine de bu değişikliği protesto etme amacıyla katılmadıklarını açıkladı.
MİLLİ DEĞERLER YOK EDİLİYOR
Tören programlarında yapılan değişikliklerle milli değerlerin yok edildiğini söyleyen Metin Dönmez, bir anlamda geleceğin de yok edilmeye çalışıldığını belirtti.
“30 AĞUSTOS’TA BİR BENZERİNİ YAŞADIK’’
Dış güçlerin ülkemizi parçalama girişimlerine paralel içte de bazı mihrakların parçalama girişiminde bulunduğunu anlatan Dönmez “ülkede yetkileri elinde bulunduran bazı yöneticiler de verdikleri kararlarlarla milli bayramları her geçen gün halkın gözünde basitleştirilmektedir. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da bunun bir benzerini yaşadık’’ dedi.
“BİR ANLAM VEREMİYORUZ’’
banner287
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına çelenk sunmanın yasaklanmasına anlam veremediklerini kaydeden Dönmez “Bu yasağın gerekçesini anlamış değiliz. Neden böyle bir değişikliğe gidildi? Bizler CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk’e olan saygımızdan ötürü anıta bir buket çiçek sunduk.’’ Diye konuştu.
“HALKIN ARASINDA KUTLADIK’’
Dönmez, resmi ve ulusal bayramların kutlama yönetmeliğinde yapılan çelenk değişikliği nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenin devamında Kaymakamlık Makamı’nda gerçekleştirilen tebrigat törenine katılmadıklarını söyleyerek “milli bayramlar halkın birlik ve beraberliğinin sağlanmasında, kardeşlik ve sevgi bağlarının güçlenmesinde çok önemli görevler üstlenirler. Bu günlerde kardeşlik bağlarımız daha da perçinleşir. Bizler CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak bayramı halkın arasında kutladık. Bir suç işledikçe cezamızı da çekmeye hazırız.’’ ifadelerine yer verdi. 


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306