Cep telefonlarını fırlattılar

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Atık Cep Telefonu Fırlatma’ yarışması düzenlendi.

Cep telefonlarını fırlattılar
banner301

Yarışmaya katılanlar elektronik atıkları kutunun içine isabet ettirmeye çalıştılar.

Çerkezköy Bakış - Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında çevreye karşı farkındalığı arttırmak için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin desteği ile düzenlenen Atık Cep Telefonu Fırlatma Yarışması’nın ikincisi Saray’ın ardından Çerkezköy’de yapıldı.
 

banner287
RENKLİ DAKİKALAR YAŞANDI

Cep telefonlarının ve elektronik atıkların insana ve çevreye verdiği zararı engellemek adına geri dönüşüme kazandırılmasının önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen yarışma, yarışmacıların yanlarında getirdikleri cep telefonları ya da talbetleri göstererek kayıt yaptırmasıyla başladı. Kadınlar, erkekler ve çocuklar olmak üzere 3 kategoride başlayan yarışmada kıyasıya rekabet yaşandı. Yarışmaya katılanlar elektronik atıkları kutuların içine isabet ettirmeye çalıştılar.Keyifli anlar yaşanırken katılımcılara tohum, bez çanta ve katılım belgesi verildi. Dereceye girenlerin belirlenmesi ile kupaları verilerek hatıra fotoğrafı çekildi. Dereceye girenlere sürpriz hediyelerin verildiği yarışmada toplanan elektronik atıkların geri dönüşümü yapıldıktan sonra elde edilen gelirin Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfına bağışlanacağı bildirildi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306