Çerkezköy 146 kamera ile izlenecek

Çerkezköy Belediyesi tarafından altyapısı kurulacak olan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ve Trafik Elektronik Denetim Sistemi’nin (KGYS-TEDES) protokolü ihaleyi alan firma Ekin Technology ile Çerkezköy Belediyesi arasında imzalandı.

Çerkezköy 146 kamera ile izlenecek
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi tarafından altyapısı kurulacak olan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ve Trafik Elektronik Denetim Sistemi’nin (KGYS-TEDES) protokolü ihaleyi alan firma Ekin Technology ile Çerkezköy Belediyesi arasında imzalandı. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ve Trafik Elektronik Denetim Sistemi’nin toplam 4 milyon 985 bin TL’ye mal olacağı belirtildi. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ve Trafik Elektronik Denetim Sistemi çalışmaları kapsamında 146 kamera konulacak.

İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ

İmza törenine Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Gümüş, Zabıta Müdürü Kenan Erez ve Ekin Technology Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin katıldı.

ŞUBAT SONUNA KADAR TAMAMLANACAK

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay imza töreninde yaptığı konuşmada ihaleyi alan firma ile bugün sözleşmenin imzalandığını ve akabinde yer tesliminin yapılacağını belirterek, Kurban Bayramı sonrasında çalışmaların başlayacağını ifade ederek “Üstlenici firma çalışmalarını 2017 Şubat ayı sonuna kadar tamamlayarak teslim edecek. Ayrıca Hayri Batur Caddesi üzerinde TEDES Merkezi olarak hizmet verecek bir bina da yapılarak, sistem buradan takip edilecek” dedi.

146 KAMERA KONULACAK

Akay, proje kapsamında yer alan 20 kilometrelik fiber optik hattın Vodofone firması tarafından yapıldığını ifade ederek “Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ve Trafik Elektronik Denetim Sistemi çalışmaları kapsamında 146 kamera konulacak. Bunlardan 46 tanesi hareketli HD kamera ve bu kameraları destekleyici 100 sabit HD kamera olacak. 46 noktaya kurulacak toplam 146 son teknoloji HD kameralar ile şehir her saniye izlenecek” dedi. 146 kameranın yanı sıra 6 adet noktada TEDES’i devreye alacaklarını ve bunun 4 noktasının hız ve kırmızı ışık ihlali, 2 noktasının ise hız ihlali denetimi yapacağını kaydeden Çerkezköy Belediye BAşkanı Vahap Akay, “Ayrıca şehrin giriş ve çıkışlarında 10 ayrı noktaya ise PTS (Plaka Tanıma Sistemi) kurulacak. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ve Trafik Elektronik Denetim Sistemi’nin devreye alınması ile birlikte Çerkezköy’ün güvenliği daha iyi sağlanacak ve trafikle ilgili denetimler daha kolay yapılacak” dedi.

banner287
10 NOKTAYA PTS KURULACAK

Plaka Tanıma Sistemlerinin Tepe Emlak girişi, İstasyon Mahallesi girişi, Tugay Kavşağı üzerinde, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi önünde, Atatürk Viyadüğü üzerinde, Atılım Beton Kavşağı üzerinde, Namık Kemal Bulvarı OSB Yolu üzerinde, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü önünde, Narin Kavşağı üzerinde ve Cezaevi Kavşağı üzerinde kurulacağını belirten İlçe Emniyet Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Büro Memuru Süreyya Sayın da, “Hız ihlali sistemleri Sivrioğlu Petrol civarında ve Cengiz Topel Caddesi üzerinde, hız ve kırmızı ışık ihlal sistemleri ise Cezaevi Kavşağı’nda, Tugay Kavşağı’nda, Atılım Beton Kavşağı’nda ve Namık Kemal Bulvarı Bahçeli Camii Kavşağı’nda kurulacak” dedi.

TÜRK MÜHENDİSLERİNİN ESERİ

Ekin Technology Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin de Ekin’in, kurulduğu 1998 yılından bugüne alanında öncü ürünleriyle Güvenli Şehir “Safe City” Teknolojilerine yön gösterdiğini belirterek “Güvenli şehir teknolojilerinde mobil devriye dönemini başlatan Ekin, dünyada ilk ve tek olan Smart Patrol ile şehirde devriye gezen her aracın sürekli yüz tanıma, hız tanıma, plaka tanıma yapabilen akıllı devriyelere dönüşmesini sağlamaktadır. Uluslararası birçok platformda ödül alan Smart Patrol ürünlerinin yazılım, donanım ve tasarımları -Ekin’in tüm sistem ve ürünleri gibi yüzde 100 Türk mühendislerinin eseridir” dedi.

TRAFİK KURALLARININ İHLAL EDİLMESİ ÖNLENECEK

Stevie Awards’ta iki yıl üst üste “Most Innovative Company-Bronze” ödülü alan Ekin’in, Ankara Cyberpark ve İstanbul merkez ofisteki Ar-Ge ekiplerinin özverili çalışmaları ile modern şehirlerin daha güvenli, daha akıllı ve daha verimli olmasını hedeflediğini kaydeden Arif Ekin “Trafik kural ihlallerinin azaltılması ve böylece akıcı, verimli ve güvenli bir trafiğin sağlanabilmesi amacıyla Çerkezköy Belediyesi ve Ekin Teknoloji işbirliği ile Çerkezköy’e ileri teknoloji “Güvenli Trafik Sistemleri” kurulacak. Kırmızı Işık İhlal Tespit Sistemi ve Hız İhlal Tespit Sistemi ile trafik kurallarının ihlal edilmesi engellenirken, ilçe güvenliğinin arttırılması amacıyla da kritik bölgelere şehir güvenlik sistemi kurulacak” dedi.

PROTOKOL İMZALANDI

Konuşmaların ardından Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ve Trafik Elektronik Denetim Sistemi’nin protokolü ihaleyi alan firma Ekin Technology ile Çerkezköy Belediyesi arasında imzalandı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 2 yıl Önce

Tedes-eds sistemi kaldirildi icisleri bakani soylu acikladi

Vatandaş.
Vatandaş. - 2 yıl Önce

Ahahaha, içişleri bakanı tuzak radarları iptal etti.

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Zabıta araçlarını kullananlara da trafik kurallarıda öğrerilecek mi acaba?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459