Çerkezköy BİRARADA

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Demokrasi Nöbeti şölen havasında geçiyor.

Çerkezköy BİRARADA
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköylülerin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı programda konuşan Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ile Alevi Dedesi Seyyid Sinan Boztepe birlik ve beraberlik mesajı vererek, tüm Çerkezköylüleri provokasyonlara karşı uyardılar.

Fetullahçı Terör Örgütü’ne mensup bir grup askerin darbe girişimine karşı yurt genelinde başlatılan Demokrasi Nöbeti sürüyor.

DEMOKRASİ NÖBETİ SÜRÜYOR

Çerkezköy Cumhuriyet Meydanı’nda Pazar akşamı saat 21.30’da başlayan programa Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlandı. Kızılpınar Merkez Camii İmam-Hatibi Ahmet Baksı’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrasında hep birlikte büyük bir coşkuyla İstiklal Marşı okundu.

“15 TEMMUZ DEMOKRASİ BAYRAMI”

Programda ilk konuşmayı Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe yaptı. Demokrasi Nöbeti’ne katılanları selamlayarak konuşmasına başlayan İlçe Başkanı Öğe “15 Temmuz akşamı, o kara geceden bu yana hep birlikte bu meydanlardayız. 15 Temmuz tarihe demokrasi bayramı olarak geçecek. Bizler bu meydanda Anadolu’dan Trakya’dan her kesimden bir aradayız. Alevi’si, Sünni’si, Çerkez’i, Laz’ı, Türk’ü, Kürd’ü hepimiz buradayız. Bu milleti birbirine düşürmeye çalışanlar bu alçak emellerini ulaşamayacaklar. Bu meydanlarda hiçbir parti söyleminde bulunmadan, bu meydanı kimseye kapatmadan hep birlikte burada olduk. Bunu herkes görüyor. Dış güçler ve onun maşaları da görüyor.” dedi.“PROVOKASYONLARA İZİN VERMEYELİM”

Demokrasi Nöbetlerinde ilk iki gün sonrasında programlara Kur’an tilavetiyle başladıklarını kaydeden Öğe “Bayrağımız rengini şehitlerimizin kanından aldı. Böyle bir bayrak bir başka yerde yok. Allah bayrağımızı bizden eksik etmesin. Bu meydan herkese açıktır. Bu meydanlarda birlik ve beraberlik içinde dualarla, marşlarla Kur’an tilavetiyle birlikte oluyoruz. Bu toplantılardan rahatsız olan bir kısım alçaklar emellerine ulaşamadılar, 15 Temmuz’dan sonra çeşitli provokasyonlar tezgahlayarak bu birlikteliği dağıtmaya çalışıyorlar. Buna sizlerle birlikte fırsat vermeyeceğiz.” diye konuştu.   

“MEYDANLARI BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ”

Öğe ikinci bir talimata kadar meydanları boş bırakmayacaklarını belirterek konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Her hangi bir asılsız, nereden gelmiş olursa olsun; resmi devletimizden gelmeyen hiçbir mesaja kulak asmıyoruz. Hiçbir provokasyona gelmeyeceğiz.”BOZTEPE KONUŞMA YAPTI

banner287
Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin konuşması sonrasında Çerkezköy Hacı Bektaş-i Veli Derneği Başkanı Alevi Dedesi Seyyid Sinan Boztepe konuşma yaptı. Boztepe konuşmasına “Alevisi ve sünnisi ile değişik mezheplerden, Türk’ü, Arab’ı, Çerkez’i, Kürd’ü ile değişik ırklardan ama Türkiye Cumhuriyeti’nde bu vatanın ekmeği ile bu vatanın suyu ile büyümüş bizler. Allah’ın selamı hepinizin üzerine olsun.” diyerek başladı.

“DARBE PLANI İNCİRLİK ÜSSÜNDE YAPILDI”

Yakalanan subaylardan bir tanesinin ifadesini anlatarak konuşmasını sürdüren Boztepe: “Darbe planı için, 12 kez Adana’da bulunan İncirlik üssünde toplantı yapıldı. Bu darbenin planlaması Amerika’dan, desteği Nato’dan, tetikçiliği de bizim içimizdeki hainlerden çıktı. Allah hepsine lanet etsin. Kim bu milletin ekmeğini yiyorsa, bu vatanın suyunu içiyorsa ama ihanet edip emperyalistlerle siyonistlerle bir araya geliyorsa benim babam, kardeşim dahi olsa Allah ona lanet etsin. Birinci plan buydu. Bir darbe yapıp Türkiye Cumhuriyeti’ni Amerika ve İsrail’in emirlerine vermekti, Allah nasip etmedi. Bu tutmadı şimdi ikinci planları var. ” diye konuştu.

“KARDEŞİ KARDEŞ KARŞISINA ÇIKARMAK İSTİYORLAR”

İlk plan tutmayınca ikinci planın devreye sokulduğunu kaydeden Boztepe “Şimdi ise Alevi ile Sunni’yi karşı karşıya getirmeye çalışacaklar. Türk ile Kürd’ü karşı karşıya getirecekler. Bu plan da tutmaz. Bir Alevi bir Sünni’nin üstüne emperyalistlerin oyunuyla giderse ben O Alevinin kolunu kırar bu oyun tutmaz. Bir Sünni kaldırılıp emperyalist oyunlarla bir Alevininin üstüne gönderildiğinde sen onun kolunu kırar bu oyun tutmaz. Biz böyle olunca bunların B planları da tutmaz, diğer planları da tutmaz. Ama bunlar durmaz çünkü bunlar Şeytan’ın çocuklarıdır. Bunlar Suriye’de aynı oyunu yaptılar. Irak’ta, Mısır’da, Libya’da aynı oyunu yaptılar. Bunlar birer timsah gibidirler.” ifadelerine yer verdi.

“EHLİBEYT DERGAHI’NDA NÖBET TUTUYORUZ”

Provokasyon ihbarını emniyet ve istihbarattan duyduklarından itibaren Kumlugeçit’teki Ehlibeyt Dergahı’nda nöbet tuttuklarını belirten Boztepe “Alevi kardeşlerimle dergahımda günlerdir nöbetteyim. Nöbetim benim canıma bir şey olmasın diye değil. Alevilere bir şey yapılıp da Sünnilerin üzerine Aleviler bırakılmasın diyedir. Kardeş ile kardeş karşı karşıya gelmesin diyedir. Bizler kardeş kaldıkça bu oyunlar tutmayacaktır.” dedi.

“ASIL DÜŞMANIMIZI BİLİYORUZ”

Boztepe şöyle devam etti: “Eğer o darbe olsaydı bugüne ne siz burada olurdunuz ne de biz burada olurduk. 35-40 senelik bir serüvendir bu. Ne bu minarelerden Allahu Ekber nidası yükselirdi ne de ben burada konuşabilirdim. Bizler bir araya geldikçe, yan yana durdukça bunların planları hedefine ulaşamayacaktır. Allah kimseyi vatansız bırakmasın, Allah kimseyi bayraksız bırakmasın. Vatan olmazsa altında duracağın bayrak olmazsa zaten özgür değilsin. İslam özgürlerin dinidir. Emperyalistlerin ve siyonistlerin hedefi de budur. Müslümanların özgürlüğünü elinden almak istiyorlar. Asıl düşmanımızı biliyoruz. Bizim asıl düşmanımız emperyalistler, siyonistler ve içimizde bu memleketin ekmeğini yemiş Okyanus ötesinde dahi otursa işbirlikçi ihanetçilerdir. Tarih bunları asla affetmeyecektir. Suçsuz yere şehit olan askerin, polisin; tanklar önünde parçalanan suçsuz halkın hesabı her iki dünyada da sorulacaktır.”“PROVOKASYONLARA KARŞI DİKKATLİ OLALIM”

Provokasyonlara karşı herkesin dikkatli olmasını isteyen Boztepe, Alevi ve Sünnilere seslendi. Boztepe şunları söyledi: “Alevi kardeşim seni kışkırtan biri olursa, burnundan tutup polise götüreceksin. Sünni kardeşim, seni kışkırtan biri olduğunda kulağından tutup polise götüreceksin. Bu iş böyle çözülecektir. Hepimiz bu işin içinde varız. Allah bir daha vatanımıza böyle bir ihanet yaşatmasın. Şehit olan kardeşlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun.”

GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

Alevi Dedesi Seyyid Sinan Boztepe’nin konuşması sonrasında Safa Vakfı Çerkezköy-Kapaklı Sorumlusu R.Tahir Eke bir konuşma yaptı. Yatsı Namazı sonrasında ise 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişiminde şehid düşen emniyet mensupları ve sivil halk için gıyabi cenaze namazı kılındı. Gıyabı cenaze namazını İlçe Müftüsü Yusuf Tuna kıldırdı. Demokrasi Nöbeti günün ilk saatlerine kadar sürdü.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 17:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 2 yıl Önce

Kaç gündür meydanlardayım ilk defa birisi kürsüye çıktı ve F. Gülenin kukla ve tetikçi olduğunu bu darbenin arkasında ABD ve İsrailin olduğunu cesurca açıkca söyledi! Allah senden razı olsun. kahrolsun Amerika

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459