“Çerkezköy bizim için çok önemli”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak düzenlediği basın toplantısıyla çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“Çerkezköy bizim için çok önemli”
banner301
Çerkezköy Bakış - Çalışmaları yerinde incelemek üzere Çerkezköy’e gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, düzenlediği basın toplantısında projeler hakkında bilgi verdi. Çerkezköy’ün kendileri için çok önemli olduğunu kaydeden Albayrak “Hizmet süremiz içerisinde verdiğimiz tüm sözleri yerine getireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

BASIN TOPLANTISI DÜZELEDİ

Çalışmalarda bulunmak üzere dün Çerkezköy’e gelen Kadir Albayrak, saat 10.00’da TESKİ Çerkezköy Şubesi’nde basın toplantısı düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı hizmet döneminde 28 ay 12 günü geride bıraktığını söyleyen Albayrak “Hizmet süremizin tamamlanmasına 31 ay 1 gün kaldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ilk 1 yılımız yapılanma ve sistem oluşturmayla geçti. Bir yandan  yapılanma sürecini tamamlarken bir yandan da yoğun ihtiyaçlara cevap vermek için faaliyet gösterdik. 2016 yılı başında kurulum çalışmalarını tamamladık. Böylelikle tüm gücümüzle çalışmaya başladık” dedi.

ÇERKEZKÖY’ÜN NÜFUSU ARTIYOR

Büyükşehir Belediye yasasıyla Çerkezköy’ün yüz ölçümünün daraldığını anlatan Albayrak, kilometrekareye düşen nüfusun 1200’e yükseldiğini söyledi.

“DİRENECEKTİM”

15 Temmuz hain darbe girişimine değinerek konuşmasını sürdüren Albayrak, “Daha önceki darbeleri yaşadım. Son 36 yıldır darbe sözcüğü düşüncede dahi yoktu. 15 Temmuz darbe girişimi birlik ve beraberlikle atlatıldı” dedi. 15 Temmuz gecesi Büyükşehir Belediye binasına ardından da Valiliğe gittiğini anlatan Albayrak “Olumsuz bir durumda Belediye’de direniş gösterecektim. O makamı bana halk verdi. Halkın makamında direnecektim. Bu süreçte halkımız güzel bir birlik ve beraberlik örneği sergiledi. Halkımız darbe girişiminde bulunanları her zaman nefretle anacaktır” diye konuştu.  

“AKAY’A HAKSIZLIK YAPILDI”

Albayrak 15 Temmuz sonrasında tüm belediye başkanlarının katılımıyla Tekirdağ’da darbe girişimine karşı yürüyüş düzenlediklerini hatırlatarak “En çok da bu yürüyüşü Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay istiyordu. Vahap başkan bunun için çok büyük bir emek sarf etti. Ancak kendisine karşı yanlış yorumlar yapıldı. Bu yorumlara üzüldüm. Bu yorumları protesto ediyorum ve düşündürücü buluyorum” dedi.

“HER HANGİ BİR ENGEL YOK”

Sözü yerele getiren Başkan Albayrak, Hükümet Caddesi üzerinde yapılması planlanan köprünün planlandığı şekilde inşa edileceğini söyleyerek “Bu konuda tek sıkıntı Çerkezköy Belediyesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi arasında haberleşme kopukluğu sıkıntısıdır. Burada bir hizmetin engellenmesi mümkün değildir. Köprünün yapımında her hangi bir sıkıntı yok” diye konuştu.

banner287
“HİZMETLER SÜRÜYOR”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetlerinin sürdüğünü anlatan Albayrak “TESKİ, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Sosyal yatırımlar olarak çeşitli çalışmalarımız bulunuyor. Ben aynı zamanda TESKİ Yönetim Kurulu Başkanıyım. Çerkezköy ile her konu geldiğinde çalışmaların ivedikle yapılması talimatını veriyorum. TESKİ olarak Çerkezköy’e şimdiye kadar yapılmış ve yapılmakta olan yatırımlar olarak toplam 63 milyon 553 bin 198 liralık yatırımımız bulunuyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı olarak 12 milyon 585 bin 841 lira yatırımı bulunuyor. Sosyal yatırımlarla birlikte Çerkezköy’e Büyükşehir Belediyesi’nin 90 milyon liralık yatırımı bulunuyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak yatırım bütçesinin yüzde 10’unu ilçe belediyelerine aktaran bir büyükşehir belediyesiyiz. TESKİ olarak 11 ilçede tamamlanan ve devam eden projeler olmak üzere 280 milyon liralık bir projemiz bulunuyor. Bu da ilçe belediyeleri ile Tekirdağ’ı hangi şartlarda aldığımızı en iyi şekilde göstermektedir.” dedi.

ÇOĞU PROJE İHALE AŞAMASINDA

Albayrak, ihale aşamasına gelen projeler hakkında da bilgi vererek şöyle devam etti: “Çerkezköy Kültür Merkezi projesi 10 Eylül’de ihaleye gidecek. 2017 yılının başında Kültür Merkezi’nin temelinin atılacağına inanıyorum. Kavakdere Taşkın Koruma alanı ile ilgili çalışmalar sürüyor. Bu proje de yakın bir zamanda ihaleye girecek. Kocameşe Piknik Yolu, Kent Park Projesi, Sosyal Tesisler Gıda Bankası-Aşevi projesi tamamlandı. Kapalı Yüzme Havuzu projesi 1-2 ay içerisinde ihaleye çıkacak. Namık Kemal Bulvarı Prestij Projesi, Cengiz Topel Caddesi Asfalt Çalışması, Fevzipaşa Caddesi düzenleme çalışması, Ambardere alt yapı çalışması, Çerkezköy-Veliköy arası aydınlatma çalışması, Ana arterlere engelli rampası yapılması, Cengiz Topel Caddesi ile TEM bağlantısı, Bağlık Mahallesi üst geçit projesi, Altıyol kavşağı çalışması, Piknikyolu kavşağı düzenleme çalışması ile ilgili projeler sürüyor. Çerkezköy'ün bana göre en önemli konusu içme suyu meselesidir. İçme sularının yaklaşık yüzde 80-90'ı asbestli borulardan geçiyor. Bu konuda çalışmalarımızda hızlı bir şekilde yol alıyoruz. Görev süremizin sonuna kadar en büyük isteğimiz vatandaşlarımızın asbestli borulardan kurtulmasıdır.”

“ÇERKEZKÖY BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Çerkezköy’ün kendileri için çok önemli olduğunu belirten Albayrak, Çerkezköy’e ilişkin verilmiş tüm sözlerin hizmet süreleri içerisinde tamamlanacağını kaydetti. ‘Paranız olsa dahi her istediğinizi istediğiniz zaman yapamıyorsunuz’ diyen Albayrak “Belirli plan çerçevesinde verdiğimiz sözlerini yerine getiriyoruz. Bundan sonra da aynı şekilde yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

“KİMSEYLE KÜSKÜNLÜĞÜMÜZ YOK”

Tüm ilçere aynı mesafede olduklarını kaydeden Albayrak, “Hiçbir belediye başkanımız ile küskünlüğümüz olamaz. Ne söz verdiysek hepsini yerine getireceğiz. Tüm belediye başkanlarının abisiyim.” dedi. Su ücretlerinin yüksek olduğuna yönelik bir soru üzerine Albayrak “30 büyükşehir belediye içerisinde su ücreti sıralamasında 19.sıradayız. Ancak, tahsilatın tümünü su tahsilatı oluşturmuyor. Vatandaşımızdan aynı anda Çevre Temizlik bedeli de tahsil ediliyor. Çevre temizlik bedelinin su ücretiyle bir ilgisi bulunmuyor.” diye konuştu.

“DANIŞTAY KARARINI BEKLİYORUZ”

TEKPARK’ın Bölge İdare Mahkemesi kararıyla iptal edildiğini kaydeden Albayarak, Danıştay’a yaptıkları itirazın sonucunu beklediklerini söyledi. Albayrak, “Danıştay, Bölge İdare Mahkemesi’nin kararını bozarsa TEKPARK olarak faaliyetlerimizi yeniden başlatacağız. Ayrıca çeşitli ilçelerimizde otopark yatırımlarımız olacak.” İfadelerine yer verdi.

UKOME ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Başkan Albayrak ayrıca Tekirdağ ile tüm ilçelerine yönelik ulaşım ağıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü, 2017 yılı içerisinde bu çalışmanın tamamlanacağını söyledi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459