Çerkezköy demokrasi nöbetini sürdürüyor

Çerkezköy’de 15 Temmuz Cuma akşamından itibaren başlayan Demokrasi Nöbeti aralıksız sürüyor.

Çerkezköy demokrasi nöbetini sürdürüyor
banner301
Çerkezköy Bakış - FETÖ mensubu bir grup askerin darbe girişimi Çerkezköy Cumhuriyet Meydanı’nda 7’den 70’e Çerkezköylülerin katılımıyla protesto ediliyor. Kur’an-ı Kerim’in okunduğu duaların yapıldığı Demokrasi Nöbeti’nde Çerkezköylüler, günün ilk saatlerine kadar demokrasi nöbetini sürdürdü.

CUMHURİYET MEYDANI’NDA BİR ARAYA GELDİLER

Çerkezköylüler her gece olduğu gibi önceki gece 21.30’dan itibaren Cumhuriyet Meydanı’nı doldurmaya başladı. 15 Temmuz hain darbe girişimi akşamı yaşananlar slayt göstemiyle Çerkezköylülere izletildi.

KUR’AN OKUNDU DUA EDİLDİ

Programa yatsı namazı sonrası başlandı. Merkez Osmanlı Cami İmam Hatibi Selahattin Albayrak’ın Kur’an tilaveti sonrasında hep birlikte İstiklal Marşı okundu. Programa Er Kaynak Cami İmam Hatibi İlhan İlke’nin yaptırdığı dua ile devam edildi. Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile siyasilerin de katıldığı Demokrasi Nöbeti’nde katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Çerkezköylüler günün ilk saatlerine kadar Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbeti tuttu.


banner287

ÖĞE: HER GECE MEYDANDAYIZ

Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Çerkezköylülerin 15 Temmuz gecesinden itibaren darbe girişimine karşı tepkisini meydanlara çıkarak gösterdiklerini söyleyerek “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla her gece meydanlardayız. İlk günden bugüne Çerkezköylüler her gece Cumhuriyet Meydanı’na toplanarak milli iradenin yanında olduklarını gösteriyorlar” dedi.

“HAİNLERİN KARŞISINDA DİMDİK DURUYORUZ”

Çerkezköylülere duyarlılıkları için teşekkür eden İlçe Başkanı Öğe “Yaşlısı genci, 7’den 70’e tüm Çerkezköy milletin yanında bulunuyor. İlk günkü istek ve coşkuyla işbirlikçi hainlere, emperyalistlere ve maşalarının karşısında olduklarını haykırıyorlar. Bizlerde bu istek ve coşku olduğu sürece bizleri kimse yıkamaz. Bu istek ve coşkunun bundan sonra da devam edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

“TAMAM DİYENE KADAR MEYDANLARDAYIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelecek ikinci bir talimata kadar meydanlarda nöbet tutacaklarını kaydeden Öğe “Cumhurbaşkanımızın ‘meydanları boş bırakmayın’ talimatı doğrultusunda Demokrasi Nöbetimiz sürüyor. Cumhurbaşkanımız ‘tamam’ diyene kadar her gece Demokrasi Nöbetimimizi sürdüreceğiz. Tüm Çerkezköylü hemşehrilerimizi Demokrasi Nöbeti’ne katılmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
turgay  çiçek
turgay çiçek - 2 yıl Önce

AKP konusu değil, Erdoğan konusu değil. Bu demokrasi konusu. Beğenmediğimiz iktidarları seçimle değiştireceğiz. Paralel yapılara karşıyız. Devletin içinde çete istemiyoruz. Halkına kurşun sıkan, kendi Meclisine bomba yağdıranı lanetliyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306