Çerkezköy eksi 14’ü görecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son tahminlerini yayınladı ve Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın Türkiye genelinde etkili olmasının beklendiğini duyurdu.

Çerkezköy eksi 14’ü görecek
banner301
Türkiye, Cuma gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen aşırı soğuk hava ve yoğun kar yağışının altına girecek. Cuma günü en yüksek hava sıcaklığının 3 derece olmasının öngörüldüğü Çerkezköy’de kar yağışı bekleniyor. Kar yağışının Cumartesi gününde de etkili olması ve hava sıcaklığının gece sıfırın altında 14 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor.

Çerkezköy Bakış -
Meteorolojik değerlendirmeye göre, 6 Ocak Cuma günü, batı kesimlerde ilk önce kuvvetli lodosla beraber Marmara ve Ege'de yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, önce Trakya'da, öğle saatlerinden sonra ve akşam saatlerinde İstanbul ve Marmara genelinde kuvvetli kuzeyli rüzgar ve hızlı sıcaklık düşüşleri ile yer yer yoğun olmak üzere kar yağışına dönüşeceği tahmin ediliyor. 7 Ocak Cumartesi günü, kar yağışlarının iç kesimlere doğru etki alanını genişletmesi; Marmara, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'in yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı geçmesi bekleniyor. 8 Ocak Pazar ve 9 Ocak Pazartesi günleri, kar yağışlarının kuzey, iç ve doğu kesimlerde etkisini devam ettireceği tahmin ediliyor.Perşembe günü iç ve batı kesimlerde kuvvetli güneyli rüzgarlarla birlikte artacak hava sıcaklığının, Cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla, hafta sonu iç ve batı bölgelerde hissedilir derecede (8 ila 15 derece) azalacağı bekleniyor.
banner287

ÇERKEZKÖY DONACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Çerkezköy’de yağmur yağışının beklendiği bugün hava sıcaklığı en yüksek  9, en düşük ise 4 derece olması öngörülüyor. 6 Ocak Cuma günü ise yoğun kar yağışı ile birlikte hava sıcaklığının gece sıfır dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Kar yağışının devam etmesinin beklendiği 7 Ocak Cumartesi günü ise gündüz hava sıcaklığının en yüksek sıfırın altında 8, en düşük ise sıfırın altında 11 derece olması bekleniyor. Kar yağışının etkisini kaybedeceği 8 Ocak Pazar günü ise tam anlamıyla Çerkezköy donacak. Hava sıcaklığı ilçede sıfırın altında 14 dereceye kadar düşecek.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2017, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459