Çerkezköy kulaklarının pası silinecek

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda düzenlenecek konserde ünlü perküsyon ustası Burhan Öçal ile Çellistanbul grubu Çerkezköy’e gelecek.

Çerkezköy kulaklarının pası silinecek
banner301
18 OCAK’TA DÜZENLENECEK
Çok sayıda konser ve tiyatro oyunları sahnelenen Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu şimdi de ünlü perküsyon ustası Burhan Öçal ile Çellistanbul grubuna ev sahipliği yapacak. 18 Ocak Çarşamba akşamı düzenlenecek konser saat 19.30’da başlayacak.

SÖZDİNLER KONSERE DAVET ETTİ

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, tüm müzikseverleri konsere davet ederek “Alanında birçok başarıya imza atmış olan isimleri Çerkezköy’de ağırlayacak. Bu gecede tüm müzikseverleri yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

banner287
ÇELLİTANBUL

Adını, sihirli atmosferi ve tarihi zenginliği ile bilinen İstanbul şehrinden esinlenerek alan Çellistanbul Viyolonsel Kuarteti, 2002 senesinde Murat Berk tarafından kuruldu. Aynı okuldan mezun olup yurt dışında eğitimlerini tamamlayan dört çellist’ten oluşan gurup yurt içi ve yurt dışındaki değerli sanatçı arkadaşlarıyla beraber müzik yapmak ve Türkiye’nin  zengin müzik tınısını dünyaya sergilemek amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

BURHAN ÖÇAL KİMDİR?

Ünlü perküsyon ustası Burhan Öçal, 25 Nisan 1959 tarihinde Kırklareli’nde doğdu. Ortaokulu Kırklareli’nde okudu. Liseyi Ankara’da okudu. Çok genç yaşta başladığı müzik çalışmalarına 24 yaşından itibaren gittiği İsviçre, Zürih’de devam etmektedir. Ve halen İsviçre-Türkiye arasında gidip gelmektedir. Burhan Öçal, Darbuka, kös ve her tür perküsyon enstrümanının yanı sıra, divan-saz, tanbur ve ud gibi telli Türk çalgılarının da ustasıdır. 1979 yılında katıldığı Zürih Şiir Festivali’nde ilk kez Batı Avrupa izleyicisinin karşısına çıkan Burhan Öçal, o tarihten bu yana dünyanın çeşitli ülkelerinde solo konserler vermektedir.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
söz
söz - 1 yıl Önce

acaba konser ücretli mi?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459