Çerkezköy MYO’da tüm kontenjanlar doldu

Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nun, yeni akademik yıl için açtığı 445 kişilik kontenjanın tamamı dolarken, öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan bünyesindeki programların puanları da, neredeyse 4 yıllık fakülte seviyesine yükseldi.

Çerkezköy MYO’da tüm kontenjanlar doldu
• ESMA KURTULUŞ - GÖZDE GÖN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu (ÇEMYO) kayıtlarının 6 Eylül tarihinde, Namık Kemal Üniversitesi Yerleşkesi’nde gerçekleşeceği bilgisini veren ÇEMYO Genel Sekreteri Ali Ağbal kayıtların aynı gün içerisinde tamamlanacağını belirterek, “7 Eylül’de ise okulumuz için mazeret kayıtları yapılacak. Kayıtların sona ermesinden 3 hafta sonra ise, ek kontenjanlar açıklanacak.’’ Dedi.
“İLK AŞAMADA LİSE DİPLOMASI YETERLİ’’
Ağbal, okulu kazanan öğrencilerin ilk aşamada sadece lise diplomasıyla gelerek kayıt yaptırabileceklerini aktararak,  “Sonraki süreçte ise öğrencilerden okulu kazandığına dair Öğrenci Seçme  ve Yerleştirme Sınavı’nın internet çıktısı, 12 adet vesikalık fotoğraf ve akabinde istenen gerekli belgeleri getirmesi talep edilmektedir.’’ İfadesini kullandı.
“ 9 PROGRAM MEVCUT’’
“İkinci öğretimlerle birlikte okulumuzda 9 program var.’’ diyen Genel Sekreter, şöyle devam etti: “Bu bölümlerimiz arasında ikinci öğretimi de bulunan Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Lojistik ile ikinci öğretimi bulunmayan İş Sağlığı ve Güvenliği, Tekstil Teknolojisi ile Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programlarımız var. Mezun olan çoğu öğrencimiz, kısa sürede iş bulma fırsatı yakalıyor.’’
“AKADEMİK STANTTAN İYİ DÖNÜŞ ALDIK’’
Ağbal, Çerkezköy için pek çok sosyal ve kültürel projede yer alan ÇEMYO’nun, kayıt dönemlerinde tanıtım günleri düzenlediğine vurgu yaparak “Temmuz Ayı içerisinde Belediye Meydanı’nda okulumuzu ve üniversitemizi tanıtmak üzere kurduğumuz stanttan çok iyi geri dönüşler aldık. Bu konuda gerek veliler gerekse öğrenciler bizlerle irtibata geçerek okul hakkında bilgi aldı, hatta okulumuzda bile ağırladığımız öğrenci ve yakınları oldu.’’ Diye konuştu.
banner287
“STAJ AĞIMIZ ÇOK GENİŞ’’
ÇEMYO Genel Sekreteri Ağbal okuldaki eğitimin yanı sıra öğrencilerin sanayi bölgesi içerisinde kalan bir okulda eğitim almalarının çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Staj konusunda da aktif olan bir okuluz. 2009 yılında OSB ile okulumuz arasında bir protokol imzalandı. 2009’dan bu yana da öğrencilerimiz daha da aktif bir şekilde staj hayatlarını Türkiye’nin sayılı sanayi bölgelerindeki büyük kuruluşlarında sürdürmekteler.’’ Bilgisini verdi.
“KADROMUZ ALANINDA UZMAN’’
Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nda kadrolu 14 akademisyenin bulunduğunu, ancak ihtiyaç hissedilen alanlarda Namık Kemal Üniversitesi’nin diğer akademisyenlerinden de yararlandıklarını dile getiren Ağbal, bu kapsamda akademisyen sayılarının 25’i bulduğunu kaydetti. Özellikle fabrikalarda görev alan uzmanları da, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu bünyesinde zaman zaman öğrencilerle buluşturduklarını dile getiren Ağbal  “Bu buluşturmalarla, öğrencilerimize, gelecekte yapacakları meslekler hakkında bilgi edinmelerini sağlıyoruz.’’ dedi.
“KARİYER GÜNLERİ YAPMAYA HAZIRIZ’’
ÇEMYO Müdür Yardımcısı Özgün Geyiktepe ise, istenildiği takdirde liselere giderek kariyer günleri yapabileceklerini belirtti. Geyiktepe “Talep geldiğinde lisedeki öğrencilerimize okulumuzu tanıtmaya hazırız.’’ Diyerek, şunları kaydetti: “Okulumuzda tüm kontenjanlar tamamen dolu bulunuyor. Öğrenci  konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Biz yıl içerisinde, öğrencilerimizin organizasyonuyla birçok toplantı, konferans ve panele ev sahipliği yaparak, eğitimi dört duvarın dışına taşıyoruz.” Bilgisini verdi.
İŞTE KONTENJAN DAĞILIMI
Bir çok öğrencinin hayalini gerçeğe dönüştüren ÇEMYO’nun programlara göre kontenjan dağılımı ise şu şekilde: “Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı 55, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı İkinci Öğretim Programı 55,  Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 50, Halkla İlişkiler ve Tanıtım İkinci Öğretim Programı 55, Lojistik Programı 60, Lojistik İkinci Öğretim Programı 60, İş Sağlığı ve Güvenliği 45, Tekstil Teknolojisi programı 35 ile Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı 35 öğrenci.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet YURT
Mehmet YURT - 6 yıl Önce

Çerkezköyde böyle bir okulun olması ve böyle popiler bölümlerin olması İlçemiz için guru verici bir şey..Genel sekreterin söylerdiklerine yürekten katılıyorum çünkü hangi firmaya gitsem staj yapan öğrencileri ile karşılaşıyorum..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306