Çerkezköy Samsunlular Derneği faaliyete başladı

Çerkezköy’de ikamet eden Samsunlular’ın, bir araya gelerek kurduğu Çerkezköy Samsunlular Derneği, Gazi Osman Paşa Mahallesi Şehit Er İlker Akkaya Sokak No: 6 adresinde faaliyetlerine başladı. Dernek Başkanlığı’nı Musa Kavlak’ın yürüteceği Dernek Yönetimi’nde Nami Kalan, Bülent Ceylan, Serhat Köroğlu, Birken Gökçi Yusuf Acar, Cemal Köroğlu, Mevlüt Balta ve Mehmet Özden yer alıyor.

Çerkezköy Samsunlular Derneği faaliyete başladı
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy’de yoğun bir hemşehri kitlesine sahip olan Samsunlular, Çerkezköy’de dernek kurdu.
Gazi Osman Paşa Mahallesi Şehit Er İlker Akkaya Sokak No: 6 adresinde faaliyetlerine başlayan Çerkezköy Samsunlular Derneği’nin kurucu Başkanlığı’nı yapan Musa Kavlak, “Sivil toplum örgütlerinin Avrupa Birliği sürecinde ehemmiyeti gittikçe artmaktadır. Hem hemşerilik örgütleri, hem sivil toplum örgütleri  fertlerin ağırlaşan hayat şartlarının getirdiği  çözemediği problemlerini  bertaraf edilmesinde katkı sunmaktadır. Biz de hemşerilerimizin hukuki, sağlık, eğitim, kültürel sorunlarını çözmek için derneğimizi kurduk. Arkadaşlarımızla birlikte Çerkezköy’de yaşayan Samsunlular’ın iyi ve kötü gününde yanlarında olabilmek, birlik ve bütünlük içerisinde hemşerilerimizin çare kapısı olmayı arzu etmekteyiz. Sivil toplum örgütleri sahip çıkıldıkça büyür, sevildikçe büyür. Öncelikli olarak birbirimizi seveceğiz. Hemşerilik ruhuna sevgi kattığımızda, sevgiyi ortaya koyduğumuzda, el ele verdiğimizde hepimizin sorunları çözülecektir. Sadece Samsunluların sorunlarıyla da ilgilenmeyeceğiz. Çerkezköy’ün sorunlarına da ilgili olacağız. Çerkezköy’ün ağacını, havasını, suyunu her şeyini koruyacağız. Çünkü bu şehrin havasını soluyoruz, bu şehirde ekmek yiyoruz, bu şehirde eğitim alıyoruz. Bu şehirde hayatımızı sürdürüyoruz.” Şeklinde konuştu.
SAMSUNLULUK RUHU İLE YAŞATACAĞIZ
İlçede yaşayan bütün Samsunlular’ı derneğe sahip çıkmaya çağıran Kavlak, “Bu yüzden özellikle hemşerilerimin bu derneğe sahip çıkmalarını istiyorum. Samsunlu hemşerilerimin Samsunluluk ruhuyla, 19 Mayıs ruhuyla bu derneğe sahip çıkmalıyız. Bu derneğe sahip çıkarsak derneğimiz büyür. Derneği bizler kurduk ama yaşatacak olan sizlersiniz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun”  dedi.
YÖNETİMDE KİMLER VAR?
banner287
Çerkezköy Samsunlular Derneği Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Musa Kavlak (Başkan), Nami Kalan (Başkan Yardımcısı), Bülent Ceylan (Başkan Yardımcısı), Serhat Köroğlu (Sayman), Birken Gökçi (Sekreter), Yusuf Acar (Üye), Cemal Köroğlu (Üye), Mevlüt Balta (Üye), Mehmet Özden (Üye)
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
kerim altunsoy
kerim altunsoy - 6 yıl Önce

sonuna kadar devam edecek hele buda bir çarşabalıysa

kadir korkmaz
kadir korkmaz - 6 yıl Önce

kaç ay sonra kapatacaksınız merak ediyorum

MUSA KAVLAK
MUSA KAVLAK - 6 yıl Önce

teşekkürler arkadaş desteklerinizi bekliyoruz samsun lunun güçünü görsün herkes

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306