Çerkezköy şölene hazırlanıyor

İlçe Kutlama Komitesi Alt Komisyonu, Cumhuriyet’in kuruluşunun 93.yıl dönümü ile Çerkezköy’ün kurtuluşunun 94’üncü yıl dönümü nedeniyle tören düzenlenecek.

Çerkezköy şölene hazırlanıyor
banner301
Çerkezköy Bakış - Cumhuriyet’in kuruluşunun 93.yıl dönümü ile Çerkezköy’ün kurtuluşunun 94’üncü yıl dönümü birlikte kutlanacak. İlçe Kutlama Komitesi Alt Komisyonu’nda sunulan öneriler uygun bulunması halinde tören programına eklenecek.

İLÇE KUTLAMA KOMİTESİ ALT KOMİSYONU TOPLANDI

İlçe Kutlama Komitesi Alt Komisyonu saat 10.00’da İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan başkanlığında toplandı. Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Çerkezköy 3’üncü Zırhlı Tugay Komutanlığı, Çerkezköy Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği, Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanlığı, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığından temsilciler ile basın temsilcileri katıldı.

“ÖNERİLER KARARA BAĞLANACAK”

banner287
Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, törenin uygulama esaslarının genel hatlarıyla belli olduğunu söyleyerek “Bugün İlçe Kutlama Komitesi Alt Komisyonu olarak toplandık.Burada sunulacak öneriler değerlendirmeye alınarak, uygulanabilirlik açısından karara bağlanacak” dedi. Hem Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünün hem de Çerkezköyümüzün kurtuluş yıl dönümünü şölen havası içerisinde kutlamak için tüm önerilere açık olduklarını anlatan Erdoğan “Önerilerin karara bağlanmasıyla çalışmalarımızı o yönde hızlandıracağız. Bunun bir organizasyon bir taraftan da maddi yönü bulunuyor” diye konuştu.

TEK TEK ÖNERİLER SUNULDU

Hüseyin Erdoğan, konuşmasını tamamlaması sonrasında katılımcılara tek tek önerilerini sordu. Tören günü düzenlenecek koşunun ayrıntılarından, resim sergisine, fener alayından belediyenin etkinliklerine kadar birçok öneri masaya yatırıldı. Ayrıca 29 Ekim günü tüm Çerkezköy genelinde ulaşımın ücretsiz yapılması ile esnaf ve derneklerin programa katılım sağlaması da yine öneriler arasında yer aldı.

ESNAF AÇIK KALACAK

Törenin yapılacağı 29 Ekim Cumartesi günü Atatürk Caddesi esnafının açık kalması, işyeri-dükkan ile ortak açık alanların bayraklarla süslenmesi, öğrencilere bayrak ve balon dağıtılması karara bağlandı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459