Çerkezköy’de tek yön uygulamasına 19 Haziran’da geçiliyor

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığı’nda Çerkezköy Kent Konseyi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Çerkezköy’de tek yön uygulamasına 19 Haziran’da geçiliyor
banner301

Çerkezköy Bakış - Meclis üyelerinin önerileriyle 9 gündem maddesine 3 madde eklendi. Açılış ve yoklamanın ardından gündem maddeleri görüşüldü. Gündemin birinci maddesinde bulunan Tekirdağ Valiliği Kadastro Müdürlüğü’ nün 04.05.2017 gün ve 1025347 sayılı Bilirkişi Seçimi görüşüldü. Var olan Bilirkişilere ek olarak Kızılpınar mahallesinden Cavit Er isimli vatandaşın eklenmesi oy birliği ile kabul edildi.
 

KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Avukatlık Hizmetleri’nin 16.05.2017 gün ve 119 sayılı Teminat Mektubu’nun müzekkeresinin müzakeresini içeren 2.gündem maddesi ile Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün (Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Topluluğu’nun) 16.05.2017 gün ve 129 sayılı yurt dışı izni konusunun görüşülmesini içeren 3.gündem maddesi meclis üyelerinin oy birliği ile plan bütçe komisyonuna havale edildi. Fen İşleri Müdürlüğü’nün 22.05.2017 gün ve 1267 sayılı kredi talebinin müzekkeresinin müzakeresini içeren 4.gündem maddesi de oy birliğiyle komisyona havale edildi.
 

TEK YÖN UYGULAMASI 19 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Mecliste söz alan AK Parti grubu adına söz alan meclis üyesi Dilaver Burak, Perşembe ve Pazar günleri altıyol kavşağında ve Atatürk Viyadüğünde trafiğin kilitlendiğini ve Pazar yerinin yeniden düzenlenmesini önerdi. Konu hakkında konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Pazar yerinin ihalesini gerçekleştirdik. Yeniden düzenlenecek Pazar yerinin giriş ve çıkış noktalarını altıyola doğru değil de diğer yöne doğru vereceğiz. Bu konuda çalışmaları yapıyoruz.” diye konuştu. Tek yön uygulamasının 19 Haziran tarihinde başlayacağını ifade eden Akay “Atatürk Caddesi iniş, Öztrak ve Uğur Mumcu caddeleri çıkış yönünde tek yön olacak. Bu caddelere çıkan sokaklarda da çeşitli düzenlemeler yapılacak. Öztrak Caddesinin tamamında orta refüj kalkacak. Atatürk Caddesi’nde ise belediyeden altıyola olan kısımda orta refüjü kaldıracağız. Tek yön uygulamasının trafiği rahatlatacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.
 

KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

banner287
Konuşmaların ardından Çerkezköy İlçesi sınırları içerisinde muhtelif parsellerdeki Belediye Hisselerinin satışını içeren gündemin 5.maddesi ve Plan ve Proje Müdürlüğü’nün İlçemiz Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 408 adaya ait uygulama imar planı değişikliği hakkındaki 25.05.2017 tarih 148 sayılı yazısını içeren 6.madde
görüşüldü ve maddeler imar ve bayındırlık komisyonuna havale edildi. Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 455 ada ve çevresine ait uygulama imar planı değişikliği hakkındaki 25.05.2017 tarih 149 sayılı yazısını içeren gündem maddesi de AK Partili meclis üyesi Remzi Garip’in ret oyuna karşılık oy çokluğuyla komisyona havale edildi. Ferdane Ural, Hatice Evirgen ve Ahmet Ekmel Evirgen’in vekili Tolga Tokoçin’in 22.05.2017 tarih bila sayılı Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 416 ada 2 nolu parsele ait uygulama imar planı değişikliği talebini içeren gündemin 8.maddesi ve Recep Akkaya, Alaattin Taşdemir ve Murat İnci Pırlanta Ltd. Şti. adına Murat Narçın’ın 24.04.2017 tarih ve bila sayılı Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 1481 adaya ait uygulama imar planı değişikliği talebinin görüşülmesini içeren gündemin 9.maddesi de oy birliğiyle görüşülmek üzere komisyona havale edildi.
 

EK MADDELER GÖRÜŞÜLDÜ

Gündemdeki 9 maddenin ardından ek olarak gündeme alınan 3 madde de görüşüldü.  Belediye mülkiyetinde ve kullanımında bulunan lokanta, çay bahçesi, kafeterya, mesire alanı, büfe, nikah ve düğün salonu, otopark, sosyal ve spor tesislerinin işletilmesi için Bütçe İçi İşletme Komisyonu’nun kurulmasını içeren madde Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
 

PARKLARA İSİM ÖNERİLDİ

Yine gündeme sonradan ilave edilen şehir içerisinde cadde ve kaldırıma park eden 2. el oto galeri, kiralık araçlarla ilgili yaptırım uygulanması hakkındaki emir ve yasaklar yönetmeliğine ilave yapılması hakkındaki önerge oy birliği ile kabul edilirken, Kartaltepe Piknik Alanı’ndaki parka 23 Nisan Parkı, Kulalar Sokak’taki parka Bülent Ecevit Parkı, Cengiz Topel Caddesi’ndeki parka Şehit Cengiz Topel Parkı verilmesi oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
 

2.OTURUM SALI GÜNÜ

Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Haziran ayı Meclis toplantısının ilk oturumu sona ererken, Belediye Meclisi Komisyonlara gönderilen konuları görüşüp, karar vermek üzere 6 Haziran Salı günü saat 15.00’da yeniden toplanacak.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
kızılpınar
kızılpınar - 1 yıl Önce

Şu Kızılpınarı biran önce düzeltin artık yeter arabalar sanayiden çıkmıyor !

vatandaşşşş
vatandaşşşş - 1 yıl Önce

çevreci başkan olarak ortadaki hiç bir canlı bitkiyi kaldırmamanız gerekiyorr çok tepki alıyorsunuzzz yeşilliklerr kalsınnn

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459