Çerkezköy’den 98 ünite kan ile döndüler

Türk Kızılayı Çorlu Kan Bağışı Merkezi’nce, Çerkezköy Belediyesi önünde düzenlenen kan bağışı kampanyasında 98 ünite kan toplandı. Kan vermek isteyen 20 kişi ise, sağlık gerekçeleri dolayısıyla kan veremedi.

Çerkezköy’den 98 ünite kan ile döndüler
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ -  Saat 10.00 ile 19.30 saatleri arasında Çerkezköy Belediyesi önünde duyarlı vatandaşları bekleyen Kan Bağış Tır’ında 1 pratisyen doktor ile 3 hemşire görev aldı. Pratisyen Doktor Mehmet Karadağ gelen vatandaşların doldurdukları formları kontrol ederek uygun olup olmadığına karar verirken, hemşireler Selvi Çoban, Seda Gürler ve Özlem Küçük ise vatandaşlardan kan alma işlemini gerçekleştirdi.
Kan bağışında önceki zamanlara göre beklenenden çok daha fazla bir ilginin olduğunu belirten Pratisyen Doktor Mehmet Karadağ, “Kan bağış TIR’ı ile Belediye Meydanı’na geldiğimiz esnadan beri vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Çerkezköy halkının bu denli yoğun ilgi göstermesi ve duyarlı davranması bizleri çok mutlu etti. Kan hepimizin ihtiyacı ve bu konuda herkesi kan verme konusunda teşvik edelim” dedi.
98 KİŞİ KAN VERDİ
banner287
Türk Kızılayı Çorlu Kan Bağış Merkezince Belediye meydanında kan bağışı yetkililerince saat 10.00’da başlayan ve 19.30’da sona eren kan bağışı toplama işleminin ardından 98 kişiden kan bağışı kabul edilirken, kan vermek isteyen 20 kişiden ise sağlık sorunlarından dolayı kan alınmadı.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306