Çerkezköy’e ‘Fiber’ engel

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, fiber internet altyapı çalışması için apartmanlara çekilen kutu çekme işlemi ücretine 3 kat zam yapınca, Vodafone çalışmalarını askıya aldı. Evlerine ışık hızında internet bekleyen vatandaşlar ise hüsrana uğradı.

Çerkezköy’e ‘Fiber’ engel
banner301

Çerkezköy Bakış - Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Vodafone Fiber Max için ilçede altyapı için çalışmalara başladı.  2017 yılının başında tüm ilçeye fiber hızında internete geçmesi planlanırken, Çerkezköy’ün Fevzi Paşa, Gazi Mustafa Kemal Paşa, Gazi Osman Paşa,  Yıldırım Beyazıt ve Cumhuriyet Mahallelerinde alt yapısı tamamlanan toplam yerin 4'te 1'i abone olurken, çok sayıda kişi de abonelik talebinde bulundu.  Ayrıca Kapaklı ile Kızılpınar Mahallesinin girişine kadar da kablo çekildi.
 

banner287
3 KATI ZAM YAPTI

Altyapı çalışmaları sürerken,Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi internet kutularını apartmanlara çekilmesi için yollarda yapılan kazı çalışmalarının tamiri için Vodafone’den daire başına aldığı 300 lira olan ‘altyapı daire ücretini nisan ayı başı itibariyle 970 liraya çıkarttı. 3 katından daha fazla olan bu zammı çok bulan  Vodafone ise alt yapı çalışmalarını durdurdu. Işık hızında internete geçmek için başvuruda bulunan çok sayıda vatandaş ise duruma tepki gösterdi. Bir an önce internet hizmeti beklediklerini belirten vatandaşlar, “Aylar önce Vodafone’ye  internet başvurusu yaptık. Ancak günler geçmesine rağmen internet çekilmedi. Sonra yaptığımız araştırmalar sonrası Büyükşehir’in alt yapı ücretine yaptığı zam nedeniyle firmanın çalışmaları durdurduğunu öğrendik. Firma ile Büyükşehir Belediyesi’nin anlaşma sağlayarak bu hizmeti bize getirmelerini bekliyoruz” dediler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2017, 12:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET GÜNEY
AHMET GÜNEY - 12 ay Önce

TEKİRDAĞ BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞININ BU PROJEYI ÇOMAK SOKMASINI ANLAMAK MUMKUN DEĞİLDİR. SIZLER VATANDAŞA HİZMET İÇİN OY ALMADINIZMI? BEN 3 AY ÖNCE FİBER İNTERNETE GEÇTİM 100 mps hız 240GB BUNUN FİYATI 75 TL INANILMAZ MEMNUNUM . BU ARADA KIMSENIN REKLAMINI YAPMIYORUM. TÜM HALKIMIZIN BU SİSTEMDEN FAYDALANMASI İÇİN YAZIYORUM. SU YA INANILMAZ ZAM. FİBER BAĞLANTILARINA BINA ÜCRETİ INANILMAZ ZAM. YAZIK BE. SIZLER NE İÇİN BU KOLTUKLARDA OTURUYORSUNUZ. BEYLER

Vatandaş
Vatandaş - 12 ay Önce

O değil de bu planlamalarda bağlık mahallesi neden hep devre dışı brakılıyor. Bütün yollar asvaltlandı alt yapıları yenilendi fiber hat çekildi ama bakıyorum bağlık mahallesinde olan bişey yok yazık

Atilla
Atilla - 12 ay Önce

Yine hüsran yine Büyükşehir

Murat çelik
Murat çelik - 12 ay Önce

Büyükşehir belediyesinin zam yapmak dışında başka iş yaptığını göremedik daha. Şu polisevinin önündeki yolu ne zaman bitirmeyi düşünüyosunuz. Yarım kaldı farkındamısınız. Yada itfaiyenin oradaki köprüyü bitirin.

resul
resul - 12 ay Önce

Bu belediye kadar rezil bir belediye yok hizmet yok

Gönül
Gönül - 12 ay Önce

Vodafone CHP'lilerden başka ne bekliyordu.
Su zammından iyibiliriz biz bunları

Reşat Taner
Reşat Taner - 12 ay Önce

Ben başvuru yaptım 1 hafta sonra bağlandı. Kimmiş o 1 ay bekleyenler acaba?

Ercüment
Ercüment - 12 ay Önce

alın size CHP zihniyeti insanlara tepeden bakan pislik pkk partisi


SIRADAKİ HABER

banner265

banner306