Çerkezköylüler İspanya’yı salladı

İspanya’nın LLoret De Mar şehrinde yapılan halk oyunları festivaline katılan Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Balkan Halk Dansları Grubu yurda geri döndü.

Çerkezköylüler İspanya’yı salladı
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Balkan Halk Dansları Grubu, İspanya’nın LLoret De Mar şehrinde yapılan halk oyunları festivaline katıldı. Çerkezköylü Halk Dansları Topluluüu, İspanyolları ve festivale katılan diğer ülkelerin halk oyunları ekiplerini kendilerine hayran bıraktılar.

İSPANYA’YA GİTMİŞLERDİ

26 Haziran günü Çerkezköy’den İspanya’ya hareket eden Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Balkan Halk Dansları Grubu, 14 ülkeden gelen çeşitli halk dansları grubu ile LLorent De Mar şehrinde yapılan festivale katıldı.


banner287

2 KERE SAHNE ALDILAR

Karayolu ile 3 gün süren yolculuğun ardından İspanya’ya ulaşan ekip festivalin ilk gecesinde ilk gösterisini yaptı. Burhan Öztürk önderliğinde ilk gece Çerkezköy Balkan Dans oyunları ekibi sahne aldı. Binlerce seyircinin karşısında hünerlerini sergileyen ekip büyük beğeni topladı. İkinci gece ise Serhat Ayaz’ın öncülüğünde Tekirdağ yöresine ait halk oyunları sergilendi.

GERİ DÖNDÜLER

54 kişilik ekip festivalin ardından İspanya’da kısa tur yaptıktan sonra, geçtiğimiz gün Çerkezköy’e geri döndü.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Bedirli
Ali Bedirli - 2 yıl Önce

Hocalarım ve gencler sizi kutlarım yüreğinize saglik

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306