“Çerkezköy’ü geleceğe hep birlikte taşıyacağız”

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Demokrasi nöbetleri süresinde çalışmaları dolayısıyla basın kuruluşlarına teşekkür ziyaretinde bulundu.

“Çerkezköy’ü geleceğe hep birlikte taşıyacağız”
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Demokrasi nöbetleri süresinde çalışmaları dolayısıyla basın kuruluşlarına teşekkür ziyaretinde bulundu. Çerkezköy’ün tüm vatandaşlarıyla, tüm kurum ve kuruluşlarıyla, basın mensupları ile vatanın, milli idarenin, Cumhurbaşkanının yanında olduğunu kaydeden Kubilay, “Çerkezköy çok hızlı büyüyen bir yer. Nüfus hızla artıyor. Artan nüfusla beraber kamu hizmetlerine talep de artıyor. Buna, daha fazla çalışarak yetişmeye çalışıyoruz. Çerkezköy’ü geleceğe hep beraber taşıyacağız” dedi.

BASIN MENSUPLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Dün saat 17.30’da Gazetemizi ziyaret eden Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, 15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında basın mensuplarının özverili bir şekilde çalıştığını, bu çalışma dolayısıyla teşekkür etmek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiğini kaydetti. Darbe girişiminin ardından Çerkezköy olarak tüm vatandaşlarla, tüm kurum ve kuruluşlarla, basın mensupları ile vatanın, milli idarenin, Cumhurbaşkanının yanında olduklarını söyleyen Kubilay “Hep birlikte devletimize, demokrasimize sahip çıktık. Basınımız da bizi hiç yalnız bırakmadı. Çerkezköy uyumadı ve milli idareye sahip çıktı. Demokrasi nöbeti sürecinde kimsenin burnu bile kanamadı. Bizi üzecek bir olay olmadı. Sizlere ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

700 BİN TL YARDIM

15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara da şifa dileyen Kubilay, 15 Temmuz Darbe girişiminde hayatını kaybedenlerin aileleri ve gaziler için başlatılan dayanışma kampanyası ile ilgili de bilgi verdi. Kampanyanın başladığı günden itibaren 700 bin TL yardım toplandığını kaydeden Kubilay “Yardımda bulunan vatandaşlarımıza, iş adamlarımıza, sanayicilerimize, meslek odalarımıza teşekkür ediyoruz. Herkesi kampanyaya katılmaya davet ediyorum. Bu bir dayanışma kampanyası. Herkesin ekonomik gücü ölçüsünde yapabileceği bir katkı vardır diye düşünüyoruz. Darbe girişimi hepimizin geleceğine yönelik yapılan bir saldırıydı. Fetullahçı Terör Örgütünü, paralel devlet yapılanmasını kınıyor ve lanetliyoruz. Tüm Çerkezköylülere demokrasiye, vatanına, cumhurbaşkanına ve milli iradeye sahip çıktığı için teşekkür ediyorum” dedi.

“GELECEĞE HEP BİRLİKTE TAŞIYACAĞIZ”

Çerkezköy’de görev yapmaktan gurur duyduğunu kaydeden Kubilay “Çerkezköy çok hızlı büyüyen bir yer. Nüfus hızla artıyor. Artan nüfusla beraber kamu hizmetlerine talep de artıyor. Buna, daha fazla çalışarak yetişmeye çalışıyoruz. Çerkezköy’ü geleceğe hep birlikte taşıyacağız” dedi.
banner287DEVAMI GELECEK

Eğitim kampüsü projesi ile ilgili de konuşan Kubilay “Eğitim kampüsü alanında bazı okulların inşaatı başladı. Diğer okullar da başlayacak. Güzel Sanatlar Lisesi de Çerkezköy için önemli. Bu konuda sanayi kuruluşlarına talepte bulunacağız. Güzel Sanatlar Lisesi yaptırmak isteyen hayırsever olursa memnun oluruz. Bu projenin devamı gelecektir” dedi.

TREN SEFERLERİNE SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM

Tren seferleri ile ilgili de bilgi veren Kubilay, ek seferlerin getirilmesi için de gerekli kurumlara yazı yazdıklarını belirterek “Tren seferleri bizim 3 yıldır üzerinde durduğumuz bir konuydu. Seferler kısa süre önce başlamasına rağmen yüzde 60 doluluk oranına ulaşıldı. Tren seferlerine sahip çıkmamız lazım” dedi.

35 BİN KURSİYERE ULAŞTIK

Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından başlatılan halk eğitimi kampanyasının da başarılı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Kubilay, “Halk eğitimi kampanyasında 35 bin kursiyer sayısına ulaştık. Halk eğitim kurslarını daha da genişleteceğiz ve bu rakam daha da artacak. Kurslar devam edecek. Her yaştan vatandaşımızı kurslara katılmaya davet ediyoruz” dedi. Kütüphane ile ilgili de konuşan Kubilay “Kütüphaneyi yenileme çalışmaları var, bunun için ödenek çıkarıldı. Türkiye’deki en iyi kütüphanelerden biri bizim olacak. Kütüphaneye yoğun talep var. Yenileme çalışmalarının ardından daha da güzel olacak” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306