Çerkezköy’ün değerleri DVD’de bir araya getirildi

Çerkezköy Belediyesi tarafından yürütülen ‘Değerleriyle dünden bugüne Çerkezköy’ adlı proje tamamlandı. İçerisinde Çerkezköy’ün yakın tarihine tanıklık edenler ile tarihin akışını değiştiren savaşlara katılanların röportajlarının yer aldığı 58 dakikalık DVD, çoğaltılarak kasım ayından itibaren Çerkezköylülere dağıtılacak. DVD’lerde Çerkezköy’ün eski tarihli resimleri de yer alacak.

Çerkezköy’ün değerleri DVD’de bir araya getirildi
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ -  ‘Değerleriyle dünden bugüne Çerkezköy’ adlı proje tamamlandı.
“PROJE 6 AY SÜRDÜ, 10 KİŞİYLE GÖRÜŞÜLDÜ’’
Gerçekleştirilen projenin 6 ay boyunca yürütülen çalışmalar neticesinde ortaya çıktığını belirten Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, çalışma kapsamında 10 kişi ile röportaj yapıldığını ifade ederek, “Yalnız Süleyman Kozuva ve Hasan Erkan’ın vefatı nedeniyle onlarla kayıt altında yapılmış birebir görüşme yok, ancak görüşlerine yer verildi. Bunun yanı sıra Mehmet Er, Çerkezköy’ün duayen sanayicilerinden Ömer Kılınç, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, rahmetli Kore Gazimiz Kasım Sasa ve 4 Kore Gazimiz ile görüşülerek bu proje tamamlandı.’’ bilgisini verdi.
“DEĞERLERE AYNA TUTACAK’’
Dr. Gökhan İnce, oluşturulan projenin Çerkezköy’ün gerek geçmişine gerekse savaşlara katılanlara yönelik bir ayna görevi tutacağı değerlendirmesinde bulunarak, “görüştüğümüz kişilerin Çerkezköy’ün geçmişine yönelik anılarına yer verildi. Ayrıca, çalışmada Çanakkale Savaşı’na katılan, Atatürk’ün Trakya Manevraları’nı anlatan, Kore ve Kıbrıs Harekatıyla ilgili bilgiler de detaylı olarak yer alıyor.’’ İfadelerini kullandı.
“KASIM AYI İTİBARİYLE DAĞITIM YAPILACAK’’
banner287
Projenin ‘Değerleriyle dünden bugüne Çerkezköy’ adı altında kayıtlı bir DVD haline getirildiğini ifade eden Başkan Yardımcısı İnce, şöyle devam etti: “Kasım ayı itibariyle vatandaşlarımıza dağıtılacak olan DVD’nin süresi toplam 58 dakika. Projenin senaryosu ise şahsım, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi Müdürü Mustafa Türk ve lise öğretmenlerinden Ümit Akagündüz ile Nevzat Boğuş’a ait. DVD’nin seslendirmesini ise yine ÇTSO Lisesi öğretmenlerinden Fikret Puza gerçekleştirdi.’’
AMACINA DEĞİNDİ
İnce, belediye başkanı Ali Ertem’e projeye olan katkılarından dolayı teşekkür ederek “çalışmanın gelecek nesiller adına önemli bir kaynak teşkil etmesini istiyoruz. Savaşlara Çerkezköy’den bir bakış sunduğumuz bu çalışmanın başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize armağan olmasını arzuluyoruz.’’ temennisinde bulundu.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493