Çerkezköy’ün Uğur’luları mezun oldu

Özel Çerkezköy Uğur Okulları’nda eğitim gören 104 öğrenci mezuniyet sevinçlerini keperini havaya fırlatarak kutladı.

Çerkezköy’ün Uğur’luları mezun oldu
banner301

Çerkezköy Bakış - 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının sonuna gelindiği bu günlerde, okulların da mezuniyet törenleri sürüyor. Bu kapsamda Özel Çerkezköy Uğur Okulları’nda eğitim gören 104 öğrencinin mezuniyet töreni Lidya Wedding Garden’de düzenlendi.
Mezuniyet törenine Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Danışmaz, Uğur Okulları kurucuları Cem Vural ve Esin Sezgin, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende, Okul Müdürü Kadir Reis Zenginal açılış konuşmasını yaptı. Zenginal, “Bizlere güvenerek çocuklarını emanet eden, velilerimizin bu güvenini kazanmada en büyük emeğe sahip olan ve öğrencilerimizin başarılı olmaları için var gücüyle çalışan, başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

banner287
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözünü öğrencilerin hiçbir zaman unutmamaları ve kendilerine rehber edinmeleri konusunda uyarıda bulunan Zenginal, “Gelecekte hangi mesleği seçerseniz seçin, görevinizi en iyi şekilde yapmak için gayret göstermelisiniz, ancak böylelikle bu vatana ve bu bayrağa karşı olan borcunuzu ödeyebilirsiniz. Sizlere güveniyoruz ve inanıyoruz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun’’ diyerek konuşmasını tamamladı.
 

DEVİR TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ

Ardından eğitimdeki devamlılığı sembolize eden bayrak ve flama devir teslim töreni gerçekleşti. Şanlı Türk bayrağını 12.sınıf öğrencisi Cihat Çelik, 11.sınıf öğrencisi Serdar Mercan’a, okul flamasını 12.sınıf öğrencisi Nilüfer Demir, 11.sınıf öğrencisi Sıla İpsalalı’ya teslim etti. Davetlilerin ayakta alkışladığı devir teslim töreni büyük beğeni topladı. Bayrak ve flama devir teslimi sonrasında bu yıl mezun olacak öğrenciler adına 12.sınıf öğrencisi Hande Kömür konuşma yaptı. Konuşmanın ardından okul müdürü Kadir Reis Zenginal okul birincisinin 12-E sınıfı öğrencisi Özge Nur Özkaya olduğunu duyurdu. Ardından yaş kütüğüne Özkaya’nın isminin yazılı olduğu plaka çakıldı. Okul birincisi plaketini Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ün elinden aldı. Birincilik hediyesi ise Kurucu Cem Vural tarafından takdim edildi. Mezuniyet belgelerinin verilmesi, mezuniyet andının okunması ve keplerin havaya atılmasıyla mezuniyet programı tamamlandı.
Mezuniyet töreninin ardından veli ve davetliler ayrılırken, öğrenci ve öğretmenler iftar yemeği sonrasında devam eden canlı müzik eşliğinde eğlendiler.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306