Çeşmeden yeniden çorba akmaya başladı

Yaz döneminde bakıma alınan İkram Çeşmesi’nden yeniden her sabah çorba akmaya başladı.

Çeşmeden yeniden çorba akmaya başladı
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi’nin 2 yıl önce hizmete sunduğu ve yaz döneminde bakıma alınan İkram Çeşmesi’nde yeniden her sabah çorba ikramı yapılmaya başlandı. Üç vanası olan bu çorba çeşmesinden vatandaşların her sabah 06.30 ile 09.00 saatleri arasında ücretsiz olarak çorbalarını içebileceğini kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Hafta içerisinde hizmet veren İkram Çeşmesi’nden her gün değişik çorba çeşitleri akacak” dedi.

SABAH ÇORBASI

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde bulunan Amfi Tiyatro yanında hizmet veren İkram Çeşmesi’nde her sabah işe giden veya gelen işçiler, okula giden öğrenciler ve vatandaşlar için sabah çorbasının ikram edileceğini belirtti.

banner287
BAKIMIN ARDINDAN YENİDEN HİZMETE SUNULDU

Amfi Tiyatro yanında yaz döneminin ardından yeniden hizmete açılan ikram çeşmesinde işe giden veya işten gelen işçiler ile okula giden öğrenciler ve Çerkezköylülerin sabah çorbalarını yeniden içmeye başladığını kaydeden Akay “Sabah erken saatlerde uyanarak, okuluna, işine koşturan vatandaşlarımız için sıcak bir çorbanın öneminin büyük olduğunu biliyoruz. Bu nedenle İkram Çeşmemizi yaz dönemindeki bakımın ardından yeniden hizmete sunduk” diye konuştu.

HER GÜN FARKLI BİR ÇORBA

İkram çeşmesinde çorbanın en geç saat 06.30’da hazır olacağını dile getiren Akay vatandaşların çeşmedeki çorba bitene kadar içebileceğini söyledi. Her gün çorba dağıtımının olacağını belirten Akay “Üç vanası olan bu çorba çeşmesinden vatandaşlarımız her sabah 06.30 ile 09.00 saatleri arasında ücretsiz olarak çorbalarını içmeye devam edebilecek. Hafta içerisinde hizmet veren İkram Çeşmesi’nden her gün değişik çorba çeşitleri akacak. Her gün çorbanın bitmesi ile birlikte temizliği yapılan çeşmenin hijyeni için gerekli özen de gösterilecek” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459