Çetin Group’tan döviz kampanyasına destek

Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı çağrıya destek mahiyetinde, tüm şirketlerin hesaplarındaki döviz varlıklarını TL’ye çevirme kararı aldıklarını açıkladı.

Çetin Group’tan döviz kampanyasına destek
banner301
Çerkezköy Bakış - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına dönüştürsün, gelsin parasını TL'ye dönüştürsün. Türk lirası, altın değer kazansın" çağrısına destek veren Çetin Group Yönetimi, tüm şirketlerin hesaplarındaki döviz varlıklarını TL’ye çevirdi.

“PARA BİRİMİMİZİN KULLANIMINI ARTIRMALIYIZ”

banner287
Ahmet Çetin, döviz kurlarındaki öngörülemeyen dalgalanmaların Türkiye ekonomisine zarar verdiğini söyleyerek “Böyle bir dönemde herkesin devletin yanında olduğunu göstermesi çok önemlidir. Bizler Çetin Group Yönetim Kurulu olarak hem şirket hesaplarımızda hem de şahsi hesaplarımızda döviz şeklinde bulunan mevduatlarımızı TL’ye çevirme kararı aldık ve bunu uyguladık. Ancak sadece mevduatlarımızı TL’ye çevirmek de yeterli gelmeyebilir. Özellikle yurt içindeki alışveriş işlemlerimizde de döviz kullanımından TL’ye geçilmesi ülkemiz para biriminin kullanım alanı arttıracak, böylece dengeli bir kur hareketi sağlanacaktır.

“HERKES DESTEK VERMELİDİR”

Sert dalgalanmalar beklendiği gibi ihracatçıyı mutlu eden bir tablo oluşturmamakta, tam aksine oynak parite, değişken kurlar finansal planlamayı güçleştirmektedir. Böyle bir ortam ekonominin temel direği olan reel sektörü daima tedirgin eder. Günümüzde ülkeler arası güç değerlendirmesinin tamamen ekonomik kapasitelerine göre yapıldığının bilincinde olarak bu noktada herkesi sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın dövizimizi bozdurma şeklindeki davetine miktarına bakmadan tüm imkanları ile katılmaya davet ediyoruz.” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459