Çetin Group’tan ‘Özel Güvenlik Eğitimi’

Çetin Güvenlik firması tarafından Cumartesi günü Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda Özel Güvenlik Eğitimi düzenlendi.

Çetin Group’tan ‘Özel Güvenlik Eğitimi’
banner301
Eğitim öncesi konuşan Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, “Birlikte omuz omuza vererek elimizden geleni değil, işin gereği neyse onu yapacağız. Bizi bu işe kimse mecbur etmedi. Biz bu işe talip olduk. Talip olduğumuz işi mükemmel yapma mecburiyetimiz var. Bu işi yaparken, en ince ayrıntısına kadar düşünmek ve kendinizi geliştirmek zorundasınız” dedi.

Çerkezköy Bakış -
Çetin Güvenlik firması tarafından Cumartesi günü Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda ‘Sabotaj, Suikast ve Patlayıcı Maddeler, Şüpheli Paketler ve Yapılacak İşlemler, Olay Yeri ve Olay Yeri İle İlgili Delillerin Korunması’ konularını kapsayan 5188 Özel Güvenlik Eğitim Düzenlendi.

AÇILIŞ KONUŞMASINI AHMET ÇETİN YAPTI

Saat 10.00’da başlayan eğitim saat 15.15’e kadar devam etti. Eğitime Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, İcra Kurulu Başkanı Özcan Kabaklar, Operasyonlar Koordinatörü Cengiz Can Erol, İş Geliştirme Direktörü Ali Engin Alçeler, Eğitim ve Denetim Direktörü Murat Kahve, 6 bölge müdürü, bölgelerin operasyon müdürleri, Çorlu, Tekirdağ, İstanbul, Lüleburgaz, Silivri Bölgelerinde Çetin Group tarafından koruma ve güvenlik hizmeti verilen projelerin güvenlik amirleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan eğitimin açılış konuşmasını Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin yaptı.

“BİZİ DİĞER FİRMALARDAN AYIRAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİK”

Daha önce düzenledikleri eğitimlerin faydalı olduğunu gördüklerini ve eğitimleri en iyi şekilde değerlendirdiklerini belirten Ahmet Çetin “Bu eğitimler bizleri diğer firmalardan ayıran en önemli özelliktir. Her zaman söylediğimiz gibi eğitim tüm şirketler için, tüm insanlar için önemlidir ama Çetin Group için her şeydir. Sektörde fark yaratarak eğitimli, yetişmiş personellerle hizmet vermek hem sorumluluk alanımız hem de farklı yönümüzdür. Sizler mesleğin uç noktasındasınız” dedi.

“BRANŞLAŞMA DAHA FAZLA ÖNEM KAZANDI”

Her geçen gün güvenliğin öneminin arttığını kaydeden Çetin “15 Temmuz’da hainler tarafından kurgulanan terör faaliyetleri masum insanların ölümüne sebep oldu. Bu olay sizin çok dikkatli olmanız gerektiğinin önemini de ortaya çıkardı. Tüm birimlerin içine sızan FETÖ kanlı yüzünü gösterdi. Güvenlik güçlerimiz ve milletimiz buna dur dedi” şeklinde konuştu. Güvenlik görevlilerinin ülke için zararlı olacak her şeyi güvenlik birimlerine ve sorumlu amirlerine bildirmesini isteyen Çetin “Sektörde artık branşlaşma daha da önem kazandı. Yeni düzenleme ile havaalanındaki, limanlardaki, alışveriş merkezleri ve diğer yaşam alanlarındaki güvenlik sertifikalandırması farklı bir şekilde yapılacak” dedi.

YERİ VE ÖNEMİ DAHA İYİ ANLAŞILDI

“Bizlerin verdiği eğitimi aldığınız sürece biz başarıya ulaşmış olacağız” diyen Çetin konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Güvenliğin son zamanlarda yeri ve önemi daha iyi anlaşıldığı için kişilerin meslek olarak benimsemesi rahat oldu. Biz Çetin Group olarak güvenlik sektöründe doğacak ihtiyaçları fark edip hayata geçirmeye özen gösteriyoruz. Yurt içinde ve yurt dışında yaptığımız çalışmalar bizi farklı yere konumlandırdı. 1998 yılında birkaç kişi ile bu yola çıktık. Ne istediğimizi bildiğimiz için grubumuz ülke genelinde faaliyet gösteriyor. Yasalara bağlılığımız, insana verdiğimiz değer ve sektörün bizden beklentilerini bilmemiz bunda çok önemliydi”

İŞİN GEREĞİ NEYSE ONU YAPACAĞIZ
banner287

Çetin Group’un Güvenlik Servisleri Organizasyon Birliği Derneği’ne (GUSOD) üye 11 şirketten biri olduğunu kaydeden Ahmet Çetin, “Önümüzdeki yıllarda güvenlik sektörü daha iyi konuma gelecektir. Bunun için sizin her anı değerlendirmeniz lazım. İhtiyaçlarınızın neler olduğunu bizlere bildirin. Birlikte omuz omuza vererek elimizden geleni değil, işin gereği neyse onu yapacağız. Bizi bu işe kimse mecbur etmedi. Biz bu işe talip olduk. Talip olduğumuz işi mükemmel yapma mecburiyetimiz var. Bu işi yaparken, en ince ayrıntısına kadar düşünmek ve kendinizi geliştirmek zorundasınız” dedi.

BU ESER, TÜM GRUBUN ESERİDİR

Yaptığı işten büyük keyif aldığını söyleyen Ahmet Çetin “Bizler hem işimizin önemini ve kıymetini, hem kişilerin değerini hem de sosyal sorumluluklarını bilenlerdeniz” dedi. Temelini attıkları Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi’nin inşaatında 3.katın da bittiğini ifade eden Çetin “Okulun önümüzdeki yıl eğitim öğretime başlamasını bekliyoruz. Bu eser tüm grubun eseridir. Biz sadece buna öncülük ettik.” Diye konuştu.

BEN SİZLERE GÜVENİYORUM

Çetin Group’un en fazla bütçe ayırdığı konulardan birinin eğitim olduğunu kaydeden Çetin “Her geçen gün hem teknoloji hem de ihtiyaçlar değişiyor. Bu ihtiyaçları karşılayabilecek bilgiye ulaşın. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz. Doğru bilgi sizi doğru fikre götürür. Bu grubu en üste taşıyacak olan sizlersiniz. Ben sizlere güveniyorum. İşlerinizde başarılar diliyorum” dedi.

OLAY YERİNİ ANLATTI

Ahmet Çetin’in konuşmasının ardından Velimeşe Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Gültekin Köybaşı, “Olay Yeri ve Olay Yeri ile ilgili delillerin korunması” konulu sunum yaptı. Olay ve olay yerinin tanımını yaparak sunumuna başlayan Köybaşı “Olay yeri incelemesi olay ile ilgili suçun aydınlatılmasına yardım edecek maddi delillerin bulunması, niteliklerinin tespit edilmesi ve değerlendirilmesi amacıyla yapılan araştırmadır” dedi.

OLAY YERİNİN KORUNMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Özel güvenlik güçlerinin, suç soruşturmada ilk ekip olduğunu kaydeden Köybaşı, olay yerinin korunması için yapılması gerekenleri ‘olay yerini şeritle çevirmek, yaralıları hastaneye göndermek, devam eden olaya müdahale etmek, failleri yakalamak ve muhafaza etmek, tanıkların olay yerinde kalmasını sağlamak, delillerin kaybolmasını, değişmesini ve bozulmasını engellemek, kalabalığı uzaklaştırmak, kaçan sanıkların eşkallerini, silahlarını, ne ile nereye kaçtıklarını bildirmek, kapalı alanda ise kapıyı kilitlemek, Cumhuriyet Savcısının veya soruşturma ekibinin gelmesini beklemek’ olarak sıraladı.

ÖZEL GÜVENLİK YASAL MEVZUAT EĞİTİMİ VERİLDİ

Velimeşe Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Gültekin Köybaşı, sunumunun ardından kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Verilen aranın ardından Çetin Group Eğitim ve Denetim Direktörü Murat Kahve de “Sabotaj, Suikast ve Patlayıcı Maddeler, Şüpheli Paketler ve Yapılacak İşlemler” konulu eğitim verdi. Eğitimin öğleden sonraki bölümünde de Çetin Group Marmara 4. Bölge Müdürü Özcan Atılgan, “Özel Güvenlik Yasal Mevzuat” konulu eğitim verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2016, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459