Çiftçinin kar beklentisi

Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak, çiftçinin kar beklentisi içerisinde olduğunu söyleyerek “Ancak kar yağışı öncesinde aşırı soğuk nedeniyle yaşanabilecek muhtemel bir don olayı çiftçinin kabusu olur. Önce kar yağışı sonra don olayı çiftinin tek beklentisidir” dedi.

Çiftçinin kar beklentisi
banner301
KAR BEKLİYORUZ

Mevsim hava şartlarının genelde çiftçinin beklentisi yönünde devam ettiğini kaydeden Hasan Toprak “Buğday toprakta besleniyor. Buğdayın soğuktan zarar görmemesi için kar yağışına ihtiyaç duyuyoruz.” dedi.

“ÖNCE KAR SONRA DON”
banner287

Buğdayın gelişiminde kar yağışının büyük önem taşıdığını kaydeden Toprak “Hava tahminleri kar yağışının kısa sürede bölgeyi etki altına alacağı yönde. Ancak, kar yağışı öncesinde aşırı soğuk nedeniyle yaşanabilecek muhtemel bir don olayı çiftçinin kabusu olur. Önce kar yağışı sonra don olayı çiftinin tek beklentisidir” diye konuştu.

“ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLER”

Hasan Toprak, önce kar yağışı sonra don olayı halinde çiftinin yüzünün güleceğini söyleyerek “Beklentimiz de bu yönde. Kar yağışı sonrasında şiddetli bir don olayı bekliyoruz. Bu şekilde toprak altındaki buğday gelişimini çok iyi bir şekilde sürdürecektir” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459