Çiftçinin umudu ayçiçeğine kaldı

Bir süredir devam eden buğday hasadı Çerkezköy ile çevresinde tamamlandı.

Çiftçinin umudu ayçiçeğine kaldı
banner301

Çerkezköy ile çevresinde yaklaşık 2 hafta önce başlayan buğday hasadı dün itibariyle tamamlandı. Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak, çiftçinin ürününü erken elinden çıkardığını söyleyerek “Artık umudumuz ayçiçeğine kaldı. Şimdiye kadar her şey ayçiçeği çiftçisinin istediği şekilde geçiyor” dedi.

HASAT TAMAMLANDI

Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak, sorunsuz bir hasat dönemini geride bıraktıklarını söyleyerek “Hasat dönemi boyunca her hangi bir sorun yaşamadık. Kazasız, belasız bir dönem oldu” dedi. Hasat dönemi öncesinde rekolte beklentisi içerisinde olduklarını anlatan Toprak “Dekar başına 350-450 kilo ürün alındı. Çiftçi üründen memnun ancak çok da abartılacak bir durum ortada yok.” diye konuştu.

banner287
ÇİFTÇİ ÜRÜNÜNÜ ELİNDEN ÇIKARDI

Toprak, birçok çiftçinin borcu nedeniyle ürününü erken elinden çıkardığını söyleyerek “Ürüne 92 kuruş taban fiyat açıklandı. Taban fiyatın geç açıklanması nedeniyle birçok çiftçi ürününü elinden çıkardı. 75-80 kuruştan ürün satıldı. Bundan dolayı çiftçi zarar etti. Elinden ürününü çıkarmayan çiftçi ise 92 kuruştan ürününü verebiliyor” dedi.

“UMUDUMUZ AYÇİÇEĞİNDE”

Buğdayda umduğunu bulamayan çiftçinin umudunu artık ayçiçeğine bağladığını söyleyen Toprak “Artık umudumuz ayçiçeğine kaldı. Şimdiye kadar her şey ayçiçeği çiftçisinin istediği şekilde geçiyor. İnşallah çiftçi ayçiçeğinde istediğini alır” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306