Çocuklar bayramlarını doyasıya kutladı

Çerkezköy’de 23 Nisan Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği 3 misafir ülkenin de çocuklarının katılımı ile Kızılpınar ve Veliköy Mahallelerinin ardından dün ise Çerkezköy ilçe merkezinde coşkuyla kutlandı.

Çocuklar bayramlarını doyasıya kutladı
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi 23 Nisan Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kutlamaları kapsamında yüzlerce çocuk, Vatan Size Minnettardır Anıtı önünde toplandı. Ardından çocuklar çalan şarkılar ve marşlar eşliğinde Kapalı Otopark üzerine kadar yürüdü. Yürüyüşe Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile eşi Güliz Akay da eşlik etti.

banner287
Kortejin 23 Nisan Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği’nin yapılacağı alana ulaşmasının ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız hep bir ağızdan coşku ile söylendi. Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Vahap Akay, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı diğer ülke çocukları, ülkemizin çocukları ile barışın, kardeşliğin coğrafyası, Türkiye Cumhuriyeti’nin toprağı olan Tekirdağ Çerkezköy’de kutluyor olmanın mutluluğunu ve gururunu hep beraber yaşıyoruz” dedi.

Akay’ın konuşmasının ardından Çerkezköy Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Bulgaristan Halk Oyunları Ekibi ile İzmir Border Halk Oyunları ekipleri gösterileri sundu. Kutlamalar kapsamında

Sirk Trockia gösterisi yapıldı ve Çerkezköy Belediyesi 23 Nisan Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği Palyaço Müzikali olan Sihirbaz Müzikli Çocuk Gösterisi ve Maşa ile Koca Ayı adlı oyunların sahnelenmesi ile sona erdi. Etkinlik alanında ayrıca çocuklar şişme oyun parkları alanlarında, yüz boyama alanlarında eğlenceli aktivitelere katıldılar. Ayrıca etkinlik boyunca çocuklara pamuk şeker ve patlamış mısır ikramında bulunuldu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306