“Çok büyük oyunlar oynanıyor”

Cumhuriyet Meydanı’nda önceki gece düzenlenen program saat 23.00’da başladı.

“Çok büyük oyunlar oynanıyor”
banner301
Çerkezköy Bakış - Ülke genelinde olduğu gibi Çerkezköy de, Demokrasi Nöbeti’nde 12 günü geride bıraktı. Programda konuşan Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, ülke üzerinde çok büyük oyunlar oynandığını söyleyerek “Bizlere oynanan oyunlar şimdilerde basit gelebilir. Ancak tarih yaşananları yazdığında oyunun büyüklüğü de ortaya çıkacaktır. Emperyalistler, siyonistler ve maşaları bu topraklarda Türkiye Cumhuriyeti’ni istemiyor. Maşaları FETÖ’cüler emellerine sizlerin bu dik duruşu sayesinde ulaşamayacaklar.” dedi.

DEMOKRASİ NÖBETİ DEVAM EDİYOR

Demokrasi Nöbeti Programına Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, kurum müdürleri, Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Murat Vakitçi, Saadet Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mehmet Kalyon, Karaağaç Belediye eski Başkanı İsmet Şimşek, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Ak Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, belediye meclis üyeleri, siyasiler ile Çerkezköylüler katıldı.

KUR’AN TİLAVETİYLE BAŞLADI

Programa Tepe Cami İmam Hatibi Mustafa Osmanoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlandı. Kur’an tilaveti sonrasında İstiklal Marşı okunarak programa devam edildi. Açılış konuşmasını Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe yaptı. Katılımcıları selamlayan Abdullah Öğe, tüm Çerkezköylülere Demokrasi Nöbeti’ne gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür etti.

ÖĞE: YAŞANANLARI İMAN GÖZÜYLE DEĞERLENDİRMELİYİZ

15 Temmuz gecesinde yaşanan hain darbe girişimiyle birlikte meydanları doldurduklarını söyleyen Öğe “Yaşananlara Müslüman gözüyle, iman gözüyle bakacağız. Mevla’nın ipine sımsıkı sarılacağız. Allah’ın ipine, Kur’an’a sımsıkı sarılırsak bizleri kimse yıkamaz.” dedi.

“ÇOK BÜYÜK OYUNLAR OYNANIYOR”

Ülke üzerinde çok büyük oyunlar oynandığını kaydeden Öğe “Bizlere oynanan oyunlar şimdilerde basit gelebilir. Ancak tarih yaşananları yazdığında oyunun büyüklüğü de ortaya çıkacaktır. Emperyalistler, siyonistler ve maşaları bu topraklarda Türkiye Cumhuriyeti’ni istemiyor. Maşaları FETÖ’cüler emellerine sizlerin bu dik duruşu sayesinde ulaşamayacaklar. Bizler olaya büyük pencereden bakıyoruz” diye konuştu.

“İSTEDİKLERİNİ ÜLKE BAŞINA GETİRİYORLAR”

Arap Baharı adı altında birçok Arap ülkesindeki yönetimlerin devrildiğini anlatan Öğe “Bu şekilde istediklerini o ülkenin başına getiriyorlar. Bugün Mısır’da cunta sonucu Müslüman Kardeşler yönetimi devrilerek yerine emperyalizmin emrinde Sisi getirildi. Bu cunta hareketine Mısırlı kardeşlerimiz karşı çıktı, çıkmaya da devam ediyor. İnşallah bu mücadeleleri sonucu ülke yönetimini Sisi’nin elinden alacaklar.” ifadelerine yer verdi.

“CUMHURBAŞKANININ GÖSTERDİĞİ YOLDA YÜRÜYORUZ”

banner287
Ülke topraklarının yıllarca dünyaya yön veren topraklar olduğunu belirten Öğe şöyle devam etti: “Bu da emperyalistlerin ve siyonistlerin işine gelmiyor. Bu topraklar her dönem vatan evladı yetiştirdi, yetiştirmeye de devam ediyor. Allah, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lideri bizlere nasip etti. Cumhurbaşkanımızın gösterdiği yolda yürüyoruz. Cumhurbaşkanımız bizlere neyi gösterirse bizler de onun gösterdiği yolda bundan sonra da yürümeye devam edeceğiz. Allah’a şükür ki, onun bir emriyle meydanları doldurduk. Bizlere önderlik eden bir dünya liderine sahibiz. Kendisini izliyoruz, açıklamalarını takip ediyoruz. Kendisinin söylediği gibi ‘Bizler sadece Allah’ın huzurunda eğiliriz’. Başka kimsenin yanından eğilmeyiz. Gerçek komutanımızın yolundayız”

VAKİTÇİ: EN GÜZEL CEVABI VERİYORSUNUZ

Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin konuşmasını tamamlaması sonrasında Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Murat Vakitçi bir konuşma yaptı. 15 Temmuz gecesi milletin parasıyla alınan silahların millete çevrildiğini söyleyen Vakitçi “Sizler bu namluların karşısında dik durarak, hainlere izin vermediniz. Cumhurbaşkanımızın emriyle meydanlara koştunuz. 7’den 70’e bayrağımıza dil uzatan hainlere en güzel cevabı veriyorsunuz. Bundan dolayı alnınızdan öpmekten imtina ederim, ayaklarınızdan öpüyorum.” diye konuştu.

“MÜSLÜMAN YURDU OLARAK KALACAK”

Ülke üzerinde Amerikan ve yandaşlarının oynadığı oyunu milletin engellediğini anlatan Vakitçi “Merhum başkanımız Necmettin Erbakan, ‘Milletin esas gücü tankı, topu değil, inançlı evlatlarıdır’ demişti. Bu inançlı kişiler karşısında hiçbir şeyin duramayacağını anlatmıştı. 1000 yıldır bu topraklar Müslüman yurdu olarak kalmıştır. 15 Temmuz inşallah ikinci 1000 yılın inşallah başlangıcı olacaktır” dedi.

KESKİ: DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

Programa Rumeli Anadolu ve Balkanlar İlim ve Eğitim Vakfı Başkanı Hüseyin Keski’nin konuşmasıyla devam edildi. Hüseyin Keski, darbe girişimini kınayarak şunları söyledi: “Vatan, millet, Kur’an, İslamiyet ve insaniyet namına mevcut hükümeti iktidarda tutmayı ve onları bu hizmetlerinde desteklemeyi bir vazife biliyoruz. Hakiki bir Müslüman, samimi bir mümin hiçbir zaman anarşiye ve bozgunculuğa taraf olamaz. Dinin şiddetle men’ettiği şey, fitne ve anarşidir.

“BİZİM HİZMETİMİZ İMAN HİZMETİDİR”

Bizim hizmetimiz, İman hizmetidir. Müsbet harekettir. Bunun gereği olarak devletimizin, hükümetimizin yanındayız. Hükümetimizin bu dik duruşunu, bütün ruhu canımızla takdir ve tahsin ediyoruz. Bu aziz millet ve bu yüce memleket İslam’ın bayraktarlığını zirvede taşımaya kıyamete kadar devam edecektir. Yüce Mevlam, devletimizi, hükümetimizi, milletimizi bin bir ismiyle hıfz ve muhafaza etsin. Kahhar-ı Zülcelal, O zalim ve vatan ve devlet düşmanlarını da kahr-ı perişan etsin”

KUBİLAY ÇERKEZKÖYLÜLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da yaptığı konuşmada alanı dolduran Çerkezköylülere teşekkür etti. Darbe girişiminin olduğu ilk geceden itibaren bir arada bulunduklarını söyleyen Kaymakam Kubilay “FETÖ ve PYD mensuplarına lanet okuyoruz. Çerkezköy ilk günden bugüne her zaman milletin, demokrasinin, devletin yanında oldu. Bu hain darbe girişiminde yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz.” dedi.

“İKİNCİ BİR TALİMATA KADAR MEYDANLARDAYIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelecek ikinci bir talimata kadar meydanlarda olacaklarını kaydeden Kubilay “Cumhurbaşkanımızdan ikinci bir talimat gelene kadar demokrasi nöbetimizi sürdüreceğiz. Meydanları boş bırakmayacağız. Birlik ve beraberliğimizi daha da perçinleyerek alanları dolduracağız. Herkesin de bu duyarlılık içerisinde olmasını diliyoruz” dedi.   Demokrasi Nöbeti günün ilk saatlerine kadar devam etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306