Çorlu Havaalanını kullanacaklara müjde

Daha önce Muratlı-Tekirdağ ve Tekirdağ-Çorlu arasında başlatılan belediye otobüs seferlerine Çorlu-Çerkezköy-Kapaklı ve Saray güzergahları da eklendi.

Çorlu Havaalanını kullanacaklara müjde
banner301
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Tek-Park tarafından işletilen otobüs seferlerine Çorlu-Saray hattı da dahil edildi. Saray-Kapaklı ve Çerkezköy’den Çorlu’ya gidecek kişiler tekli saatlerde bu otobüslerden faydalanabilecek. Çorlu Havaalanına giden ve inen yolcular da bu otobüsleri kullanabilecek.

Çerkezköy Bakış -
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Poyraz ile beraber dün sabah 07.00’da başlayan ilk Saray-Çorlu seferini uğurlamak için Saray Otogarına geldi. Saray ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nazmi Duygu’nun da eşlik ettiği programda Albayrak, otobüsün ilk yolcularını el sallayarak uğurladı.

2 SAATTE BİR SEFER

banner287
Seferlerin çift yönlü olarak sabah 07.00’da başlayacağın ve gece 23.00’a kadar 2 saatte bir devam edeceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,“Son model konforlu  otobüslerimiz sayesinde Çorlu Havaalanına inecek uçak yolcuları da Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’a taşınacak. Otobüslerimiz ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Tek saatlerde Saray ve Çorlu’dan karşılıklı olarak kalkacak otobüslerde fiyat öğrenci 3 lira tam bilet 6 lira olarak belirlendi. Otobüs kartları olan yolcular kartlarını kullanacak, kartları olmayanlar ise kartlarını temin edene kadar ücreti şoföre vererek otobüslerden faydalanabilecek. Otobüsün Saray’dan kalkışından 30 ile 45 dakika sonra Kapaklı ve Çerkezköy’den geçmesi bekleniyor. Otobüsün Çerkezköy’den Öztrak Caddesinden geçtiği belirtildi.

AYNI ÜCRET ÖDENECEK

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), yolcu taşıma ücretini Çorlu-Saray arasına öğrenci 3, tam 6 lira olarak belirlerken, aynı ücretin daha kısa mesafe olan Çerkezköy ve Kapaklı’da geçerli olduğu öğrenildi. Vatandaşlar Çerkezköy ve Kapaklı’dan bu otobüse binecek yolcuların daha az para ödemesi gerektiğini belirti ve yetkililerin düzenleme yapmasını istedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET HASAN
AHMET HASAN - 1 yıl Önce

NASIL BİR UYGULAMA VALLA HELAL OLSUN
İN BİN 6 TL
VAYBE HELAL KADİR BAŞKAN

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459