ÇOSB ‘engelleri’ kaldırıyor

Yılbaşında engelliler yararına başlatılan plastik kapak toplama kampanyasına destek veren Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi çalışma kapsamında toplanan plastik kapaklardan elde edilen gelirle üç kişiye akülü tekerlekli sandalye hediye etti.

ÇOSB ‘engelleri’ kaldırıyor
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB), sosyal sorumluluk faaliyetlerine imza atmaya devam ediyor.
10 YILLIK HASRET SONA ERECEK
Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan beraberinde ÇOSB Halkla İlişkiler Şefi Soner Şaşmaz, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte dün saat 09.30’da 10 yıl önce geçirdiği felç nedeniyle yürüme yetisini kaybeden Recep Altınsoy’u ziyaret etti. Recep Altınsoy’un sağlık durumu hakkında bilgi alan
Mehmet Özdoğan, Altınsoy’a akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Tek başına dışarı çıkmak isteyen ve camiye bağımsız olarak gitmek istediğini söyleyen Altınsoy’un hayatındaki engeller, dernek aracılığıyla kendisine irtibat kuran Mehmet Özdoğan’ın akülü sandalye hediye etmesiyle ortadan kalktı. Akülü sandalye takdiminde Altınsoy’un kızı Sibel Nuray da hazır bulundu.
İKİNCİ SANDALYE MİNİK SELENAY’A
Mehmet Özdoğan ardından henüz bir ay önce geçirdiği çocuk romatizması nedeniyle rahatsızlanan ve yürüme güçlüğü çeken 10 yaşındaki Selenay Demirkıran’ın evini ziyaret etti. Özdoğan, minik kızın okulda olmasından dolayı sandalyeyi babası Saim Demirkıran’a teslim ederek kullanım talimatı hakkında bilgilendirmede bulundu. Baba Demirkıran kızının tedavisinin devam ettiğini belirterek, ‘’Kızımın iyileşmesi durumunda bu sandalyeyi ihtiyacı olan başka bir vatandaşa ulaştıracağım. Sizlere vermiş olduğunuz dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.’’ Dedi. ÇOSB Müdürü Özdoğan ise, her şeyden önce minik kızın sağlık durumunun önemli olduğunu söyleyerek ‘’İnşallah kızımız bir an önce sağlığına kavuşur. Temennimiz bu yönde, biz elimizden geldiğinde destek vermeye çalışıyoruz.’’ İfadesini kullandı.
45 YILLIK ENGEL KISMEN SONLANDI
banner287
İki akülü sandalye tesliminin ardından Özdoğan, 3’üncü akülü tekerlekli sandalyeyi de 5 yaşında geçirdiği rahatsızlık nedeniyle 45 yıldan bu yana yürüyemeyen Yıldırım Ilıcak’a verildi. Özdoğan, akülü tekerlekli sandalyeyi Yıldırım Ilıcak’ın abisi Murat Ilıcak’a teslim edildi.  
HEM AKÜLÜ HEM MANUEL
Sandalyelerin kullanım şekli hakkında da hastalara bilgi verilirken, aracın akülü olmasının yanı sıra istenildiği takdirde manuel olarak kullanılabileceği de anlatıldı.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493