ÇOSB Yönetiminden anlamlı bağış

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi tarafından Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’ne hibe edilen Engelli aracı için dün saat 12.00’da dernek binasında devir teslim töreni düzenlendi.

ÇOSB Yönetiminden anlamlı bağış
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi tarafından Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’ne engelli aracı hibe edildi. Engelli aracı dün düzenlenen törenle derneğe devredildi. Törende konuşan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyip Sözdinler “Türkiye’ye örnek böyle bir derneğe biz de küçük bir katkı sağladıysak bizlere ne mutlu. Aracımızın derneğin ve engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarına bir nebze de olsa fayda sağlayacağına inanıyoruz” dedi. Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da katkılarından dolayı ÇOSB yönetimine teşekkür etti.

DEVİR TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ

Törene Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan, ÇOSB Eğitim ve Halkla İlişkiler Müdürü Gökhan İnce, Çerkezköy Müftüsü Yusuf Tuna, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman, Çerkezköy Nüfus Müdürü Gülhan Yavuz, Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Adem Sekmen, Özel Optimed Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Recep Çalışkan, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, TSD Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, muhtarlar, dernek üyeleri ve davetliler katıldı.

GÖSTERİLERİ İLE BEĞENİ TOPLADILAR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören kurban kesimi ve Çerkezköy Müftüsü Tusuf Tuna’nın duası ile devam etti. TSD Çerkezköy Şubesi Halk Oyunları Ekibi de gösterileri ile beğeni toplarken, ekibe davetliler de alkışları ile eşlik etti.

“4 HEDEFLE YOLA ÇIKTIK”

Devir teslim töreninde konuşan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, 11 yıl önce yola çıkarken bazı hedefleri ve ihtiyaçlarının olduğunu belirterek “Bu yola çıkarken 4 hedefimiz vardı. Engellilerimizin her zaman gelebileceği ve kimsesiz engelli vatandaşlarımızın kalabileceği bir dernek binası istiyorduk. Türkiye’de tek olan bu dernek binasını bize kazandıran Çerkezköy Belediye Eski Başkanımız Ali Ertem’e teşekkür ediyoruz. Bunun dışında eğitim ihtiyacımız olmuştu. Hayırsever Serkan Karagöz ve eşi Müjgan Karagöz engelli vatandaşlarımız için bir okul yaptırdı. Bunların dışında öldükten sonra dikili bir ağacımız olsun istedik. Ceviz ormanımız oldu. Ayrıca dernek bünyesinde bir engelli aracımız olsun istedik. Bu aracı bize hibe eden ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler ve yönetimine teşekkür ediyoruz” dedi.


banner287

“BİZLERİ ÇOK MUTLU EDİYOR”

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler de “Çerkezköy’de çok sayıda engelli vatandaşımıza önemli bir hizmet ulaştırma noktası olan bu yapı altında sizlerle birlikte olmaktan sevinç ve heyecan duyuyorum. Böylesine güzel ve örnek bir dernek binasında ilçemizdeki engellilere sahip çıkıldığını görmek bizleri çok mutlu ediyor” dedi.

“GURUR DUYUYORUZ”

Hayatın içerisinde bu dernek çatısının altında olduğu gibi toplumsal ilişkilere karışmanın insan olarak ne kadar önemli olduğunun farkında olduklarını söyleyen Sözdinler “Biz Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi olarak her yıl engellilerimizin aileleriyle birlikte katıldıkları Engelliler Pikniği’nde onlarla kaynaşmaya özel hayret gösteriyoruz. Geleneksel olarak her yıl yaptığımız bu etkinlik dışında da derneğimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz” dedi. Geçtiğimiz aylarda derneğin bölge müdürlüğüne yaptığı başvuru sonrası, yönetim kurulu olarak Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’ne bir engelli aracı kazandırmak istediklerini kaydeden Sözdinler “Türkiye’ye örnek böyle bir derneğe biz de küçük bir katkı sağladıysak bizlere ne mutlu. Aracımızın derneğin ve engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarına bir nebze de olsa fayda sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

“ÖNEMLİ ÖLÇÜDE KATKI SAĞLAYACAK”

Törende son konuşmayı Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay yaptı. Derneğe bu anlamlı hibeyi yapan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Kubilay “Bu aracın ilçemizde engellilerin sosyal yaşamda daha fazla yer almasına önemli ölçüde katkı sağlayacağına inanıyorum. Engelli kardeşlerimiz etkinliklere daha çok gidecekler, daha hızlı ulaşacaklar” dedi. TSD Çerkezköy Şubesi’nin önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu kaydeden Kubilay “Her programımızda her etkinliğimizde bizim yanımızda oluyorlar. Hem önemli günlerde hem de zaman zaman çok güzel etkinlikler yapıyorlar. Dernek yönetimimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

100 BİN TL BAĞIŞLADI

Çerkezköy OSB yönetiminin, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra milli irade ve demokrasi nöbetlerini anlatan bir kitapçığın da basımını üstlendiğini kaydeden Kubilay “ÇOSB 15 Temmuz Şehitleri için düzenlenen dayanışma kampanyasına da 100 bin TL bağış yaptı. Çerkezköy’de demokrasi nöbetlerine de önemli desteklerde bulundular. 15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Fetullahçı Terör Örgütünü, paralel devlet yapılanmasını kınıyoruz. Son günlerde ülkemizin değişik illerinde teröristlerin yaptığı hain saldırılarda şehit düşen güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımız Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz” dedi. Konuşmaların ardından davetlilere ikramlarda bulunuldu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459