Cumhuriyet kadınlarından muhteşem konser

Çerkezköy Belediyesi tarafından organize edilen Ramazan Eğlenceleri etkinlikleri kapsamında Kırklareli’nin Lüleburgaz Ertuğrul Köy Cumhuriyet Kadınları Korosu Konseri, Çerkezköylülere duygu dolu anlar yaşattı.

Cumhuriyet kadınlarından muhteşem konser
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Ramazan Eğlenceleri kapsamında Kapalı Otopark Alanı üzerinde sahne alan Lüleburgaz Ertuğrul Köy Cumhuriyet Kadınları Korosu Konseri, koro üyelerinin okudukları manilerle başladı. Ertuğrul Köy kadınlarının yerel ürünlerinin de tanıtıldığı etkinlikte koro üyesi kadınlar, yöresel kıyafetlerini Türk bayrakları ile süslediler. Etkinlik boyunca Lüleburgaz Ertuğrul Köy Cumhuriyet Kadınları  Korosu tarafından seslendirilen türkülere, alanı dolduran Çerkezköylüler de hep bir ağızdan eşlik etti.
 

AYAKTA ALKIŞLANDILAR

banner287
Konser sonunda koro üyeleri ellerindeki Türk Bayraklarını havaya kaldırarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nden mısralar okuduktan sonra, hep bir ağızdan İzmir Marşı'nı okudu. Bu sırada alanı dolduran Çerkezköylüler de Lüleburgaz Ertuğrul Köy Cumhuriyet Kadınları Korosu'na ayakta alkışlayarak eşlik etti.
 

ÇİÇEK TAKDİM ETTİ

Konser sonunda kısa bir konuşma yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, "Çok duygulandım. Konuşmayı severim ama bu akşam söyleyecek kelime bulamıyorum. Çerkezköy çok güzel etkinliklere ev sahipliği yaptı ama bu kadar içteni bu kadar samimi duyguları uzun zamandır yaşamamıştık. Bize bu duyguları yaşatan Lüleburgaz Ertuğrul Köy Cumhuriyet Kadınları Korosu üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Cumhuriyet kadınlarımızdan, bu memleketin nasıl kurulduğunu, nasıl ayakta kalacağını, sonsuza kadar nasıl yaşatılacağını bu akşam bir kez daha öğrendik. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Belediye Başkanı Vahap Akay, konuşmasının sonunda koro üyelerine çiçek takdim etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459