Darbe girişimi sonrası 12 şükür kurbanı kesildi

Verenel Derneği Çerkezköy Temsilciliği Türkiye’nin darbe girişimini atlatmasının ardından şükür kurbanı kesti.

Darbe girişimi sonrası 12 şükür kurbanı kesildi
banner301
Çerkezköy Bakış - Verenel Derneği Çerkezköy Temsilciliği Türkiye’nin darbe girişimini atlatmasının ardından şükür kurbanı kesti. Dernek adına konuşan Tahir Eke, 15 Temmuz günü darbe girişiminde bulunan terör örgütünü Verenel Derneği olarak kınadıklarını ifade ederek, sesli veya sessiz FETÖ terör örgütünü destekleyen herkesi lanetledi.

12 TANE KURBAN KESİLDİ

Dün akşam saat 18.00’da yapılan programda Verenel Derneği Çerkezköy Temsilciliği adına konuşan Tahir Eke, Türkiye’nin atlattığı darbe girişiminin ardından 12 adet kurban kestiklerini ifade etti. Eke konuşmasının devamında ise Türkiye’ye darbe girişiminde bulunan Fethullahçı Terör Örgütü’nü (FETÖ) kınadıklarını vurgulayarak şöyle devam etti: “15 Temmuz akşamı ülkemizde bir kısım kişilerin darbe girişimine kalkışması neticesinde 200’ün üzerinde şehit ve binlerce de gazi verdik. Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı ortamda Verenel Derneği olarak kurban kesmek için karar aldık ve 12 tane kurban kestik”.

“SOKAKLARA İNDİK”

banner287
İlk günden itibaren sokaklara indiklerini de kaydeden Eke, “Rabbim bu ülkenin birliğine, dirliğine kasteden düşmanlardan bizi arındırsın. Verenel Derneği olarak bu konuda çok hassasız. Darbe girişiminin başladığı an hemen üyelerimize SMS attık ve meydanlara, sokaklara indik. Milletimizin iradesine sahip çıktık. Milletimizin dik duruşu demokrasi düşmanlarının önünü kesmiştir ve başarılı olamamışlardır.” şeklinde konuştu.

“KINIYOR VE LANETLİYORUZ”

Tahir Eke konuşmasının sonunda ise, “Bizler Verenel Derneği olarak bu darbe girişimine sesli veya sessiz, her ne türlü olursa olsun destek veren tüm herkesi ve kurumları lanetliyor ve esefle kınıyoruz.” dedi.

DUALAR EDİLDİ

Eke’nin konuşmasının ardından Çerkezköy Müftüsü Yusuf Tuna ve beraberindeki dernek üyeleri yapılan dualara el açtılar. Duanın ardından dernek önüne getirilen 12 kurban tek tek kesildi. Kesilen kurbanların ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara dağıtılacağı belirtildi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459