Darısı Çerkezköy’ün başına

Çorlu’da mülkiyeti Maliye Hazineye ait arsa üzerine Çorlu Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından 24 derslikli 15 Temmuz Şehitler Okulu yapılacak.

Darısı Çerkezköy’ün başına
banner301
Çorlu’da yapılacak olan ‘15 Temmuz Şehitler Okulu’ için yardım kampanyası başlatıldı. SMS kampanyasına çok sayıda kişi destek verdi. Vatandaşlar, ÇOSB’den dolayı nüfusu her geçen gün hızla artan ve bu nedeniyle okul ihtiyacı ortaya çıkan Çerkezköy’de de böyle bir kampanyanın başlatılmasını istedi.

Çerkezköy Bakış -
Geçtiğimiz 28 Eylül 2016 tarihinde Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler,Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Albayrak ve Çorlu Eğitim ve Sağlık Vakfı adına vakıf başkanı Mehmet Bulut tarafından okul yapımı için protokol imzalanmıştı. Protokolün ardından, okula halk desteğinin de sağlanması için yardım kampanyası başlatıldı. Kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşların cep telefonlarından 10 TL ücret karşılığında ‘5901’e boş mesaj atarak yardım yapabileceği duyuruldu. Bu SMS kampanyasına ise Çorlu’dan çok sayıda vatandaş destek verdi.
banner287

NEDEN OLMASIN?

Artan nüfus nedeniyle okul ihtiyacı olan Çerkezköy’de de, Çorlu’daki gibi vatandaş desteği ile okul yapılabileceği belirtildi. Vatandaşlar, yetkililerin buna benzer bir kampanya başlatmasını ve Çerkezköy’e de “15 Temmuz Şehitler Okulu’ yapılmasını istedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306