Davulcuyu görmeyince iş başa düştü

Çerkezköy’ün Veliköy Mahallesi’nde sokaklarda ramazan davulcusu görmediklerini iddia eden mahalle sakinleri, sahur vakti davul çalarak vatandaşları uyandırmaya çalıştı.

Davulcuyu görmeyince iş başa düştü
banner301

banner287
Çerkezköy Bakış - Ramazan ayının önemli parçalarından biri olan ve davulculuk geleneği sürdürülmeye devam ediliyor. Bu kapsamda Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri,  Ramazan ayında 10 mahallede davul çalarak vatandaşları sahura uyandıracak olan 13 davulcuyu geçtiğimiz 24 Mayıs günü belirledi.Melodi olarak ise Trakya havasına uygun 9/8 ‘lik ritim seçildi. Ramazan davulcusu kimliklerini alan 13 davulcu ise ilçedeki 10 mahallede vatandaşları sahura kaldırmak için için sahaya çıktı.
Çerkezköy'ün en büyük mahallelerinden biri olan Veliköy’de ise sokaklarda vatandaşlar ramazan davulcusu göremeyince ‘iş başa düştü’ diyerek ellerinde davul sokak sokak gezerek davul çalmaya başladı. Vatandaşlar, “Ramazan davulculuğu bir gelenektir. Biz mahallemizde davulun sesini duyarak uyanmak istiyoruz. Belediye tarafından görevlendirilen davulcuların uyarılmasını ve denetlenmesini istiyoruz” dediler.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Boran
Boran - 13 ay Önce

Helal olsun veliköy halkına

ömer
ömer - 13 ay Önce

çetin başkan yine ekranlarda :) en büyük çeto başkan :)

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306