“Dedelerimizin torunu olduğumuzu gösterdik”

İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, Çerkezköy’de FETÖ’nün darbe girişimine tepki için toplanan vatandaşlarla bir araya geldi.

“Dedelerimizin torunu olduğumuzu gösterdik”
banner301
MİLLET-DEVLET EL ELE VERDİ

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen demokrasi nöbetine katılan vatandaşlara seslenen Tülün, ülkede darbe yapılmak istendiğini ancak bu girişimin, devlet ve milletin ele ele vererek bastırıldığını hatırlatarak, kimseye verilecek vatanlarının olmadığını kaydetti.

“BAŞARILI OLAMADILAR”

Darbe girişimcilerinin ülkenin tanklarını, toplarını ve uçaklarını ele geçirdiğini, ancak yine de başarılı olamadıklarını vurgulayan Tülün, “Dedelerimiz 100 yıl evvel Anadolu’yu işgal eden devletlere karşı sadece ölürsem şehit kalırsam gazi dediler. Sizi tebrik ediyorum. Bir avuç çapulcuya, teröriste bu memleketi bırakmadınız. Ülkenin uçaklarını, tanklarını, toplarını, silahlarını ve askeri üniformalarını üzerindeki rütbeleriyle birlikte ele geçiren darbe girişimciler, yine de başarılı olmadı. Bu halk, devleti ile el ele vererek onlara gereken cevabı verdi. Bu millet demokrasiyi, milli iradeyi, cumhurbaşkanını, TBMM’ni hainlere bırakmadı, bırakmayacaktır da”

ÜLKE AYAĞA KALDI

Darbe girişimi sonrası milletin birbirine daha çok bağlandığını kaydeden Tülün “Darbe girimi öncesinde çeşitli bahanelerle birbirinize farklı gözlerle bakıyorduk. Ancak, darbe teşebbüsü bizi kardeş yaptı, millet yaptı. Yaşlısı genci, herkes bu ülke için ayağa kalktı.

İYİLİK YAPTILAR FARKINDA DEĞİLLER

Bize büyük bir iyilik yaptılar ama farkında değiller. Unutmuştuk birbirimizi, küsmüştük birbirimize, başka türlü bakıyorduk birbirinize, bizi birleştirdiler, kardeş yaptılar. Millet yaptılar. Bir aile olduk. Bundan sonra kardeşliğimizi kıyamete kadar sürdüreceğiz. Tek bayrak diyeceğiz, tek devlet diyeceğiz, tek millet diyeceğiz, tek bayrak diyeceğiz. Tek vatan diyeceğiz. Onlar bizi birbirimize düşüreceklerini düşündüler.

“BOŞUNA SALYALARINI AKITMASINLAR”
banner287

Dün birlik olduk, İtalyan’ı kovduk İngiliz’i kovduk, Fransız’ı kovduk. Yunan’ı denize döktük. Şimdi de 3-5 çapulcunun hakkından mı gelemeyeceğiz? Amerika’sı, Rusya’sı, Fransa’sı, İngiliz’i, İsrail’i boşuna salyalarını akıtmasın. Bu millet dedelerinin torunu olduğunu gösterdi.” dedi.

ŞİİRLER OKUNDU

İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün’ün konuşmasını tamamlaması sonrasında Atatürk İlkokulu 2/C sınıfı öğrencilerinden Meryem Betül Çetin, İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okudu. Sonrasında İmam Hatip Ortaokulu 6.sınıf öğrencilerinden Müberra Çetin Sakarya Destanı şiirini okundu.

ÖĞE: TATBİKAT YAPIYORUZ

Yatsı namazı sonrası programa devam edildi. Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Demokrasi Nöbeti’ne her gece devam ettiklerini söyleyerek “15 Temmuz gecesi vatanseverlerimiz bu vatan uğrunda canını siper etti. Şimdi de meydanlarda hem nöbet tutuyor hem de tatbikat yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız, başkomutanımızdan gelecek ikinci bir talimata kadar meydanlardayız” dedi.

KUBİLAY: ÇERKEZKÖY AYAKTA

Çerkezköy Kaymakamı Metim Kubilay, “Çerkezköy daha ilk günden itibaren devletine, milletine, hükümetine, vatanına sahip çıkmıştır. Bundan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi. Darbe girişimini kınayarak konuşmasını sürdüren Kaymakam  Kubilay “Paralel Devlet Yapılanmasını, FETÖ’yü kınıyorum, lanetliyorum. Yapılan saldırılarda vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum.” diye konuştu.  Kubilay ayrıca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca başlatılan şehitlere destek kampanyasına Çerkezköy’den destek istedi.

DOĞAN: UCUZ SİYASET YAPMIYORUZ

Son olarak Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan bir konuşma yaptı. 15 Temmuz’da tüm ülkede destan yazıldığını kaydeden Doğan “Bu mücadelede birçok kardeşimiz şehit düştü. Yine aynı şekilde çok sayıda kardeşimiz de gazi oldu” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek ikinci bir talimata kadar meydanlarda olacaklarını söyleyen Doğan “Bu meydanlarda ucuz siyaset yapmıyoruz. Bu meydanlar tüm siyasilere de açıktır. Ülke hepimizin” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459