DEVLET’e BAKAN yok

Çerkezköy Devlet Hastanesi’ndeki yetersiz hekim sayısı, hastaneye muayene olmak için gelen vatandaşları canından bezdiriyor.

DEVLET’e BAKAN yok
banner301

MHRS sistemi üzerinden randevu alamayan hastalar, sabaha karşı hastaneye gelerek muayene olabilmek için sıraya giriyor.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nden dolayı nüfusu her yıl 20 bin kişinin üzerinde artan Çerkezköy ve Kapaklı ile Saray’dan gelen vatandaşlara da hizmet veren Çerkezköy Devlet Hastanesi, geçtiğimiz yıl yeni yapılan modern binasına taşınmıştı. Yeni hastane ile hekim ve personel sayısının artması beklenirken, aradan geçen 1,5 yıla rağmen değişen bir şey olmadı. Günde 4 binin üzerinde hastaya 40 doktor ile hizmet verilmeye çalışılması, hem hastaları, hem de doktorları oldukça sıkıntıya sokuyor.
 

GECEDEN SIRAYA GİRİYORLAR

banner287
Yaklaşık 300 bin kişiye hizmet veren Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile randevu alamayan vatandaşlar, sabaha karşı hastaneye giderek bankolar önünde uzun kuyruklar oluşturarak muayene olmak istediği doktordan randevu almaya çalışıyor. Birçok kişi ise randevu alamayancı ya çevredeki hastanelere ya da özel hastanelere gidiyor.


 

“DOKTOR İSTİYORUZ”

Hastanede yaşanan uzman doktor eksikliği vatandaşları da çileden çıkarıyor. Vatandaşlar, “Çerkezköy her geçen gün büyüyor. Hasta olunca devlet hastanesi konusunda büyük sıkıntı yaşıyoruz. Burası genellikle işçi kesimi olduğu için çoğumuz özel hastanelere gidemiyoruz. MHRS sisteminden ya randevu alamıyoruz, ya da 2 hafta sonraya zor randevu alıyoruz. Çoğu zaman gece yarısı hastaneye giderek muayene sırasına giriyoruz. Milletvekillerimizin bu konuyla ilgilenmesini ve Sağlık Bakanlığı’ndan hastanemize daha fazla uzman hekim göndermesini talep ediyoruz.”dediler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 14:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
VATANDAŞ..
VATANDAŞ.. - 12 ay Önce

ÖZEL HASTANELER PARA KAZANSIN DİYE...

Dursun
Dursun - 12 ay Önce

Böyle önemli bir konuya değindiğiniz haberini yaptını

Necmi
Necmi - 12 ay Önce

Devletimizi temsilen en yetkili kişi kaymakam bey var bu konuyla neden ilgilenip çözüm bulmuyor.

trakyalı..
trakyalı.. - 12 ay Önce

3 LİRALIK SERUM 100 TL . ÖZELDE..SOYGUN...??DENETLEME HABERLİ..

trakyalı..
trakyalı.. - 12 ay Önce

ÖZEL HASTANEDER SOYGUNCU..

trakyalı..
trakyalı.. - 12 ay Önce

ÖZEL HASTANELERDEN AVANTA ALIYOLAR HERALDE???

vatandaşın hali ne olacak? gelsin paralar.
vatandaşın hali ne olacak? gelsin paralar. - 12 ay Önce

112 bin nüfuslu Yüksekova ilçesine 47 doktor gönderilmiş, 251 bin nüfuslu Çerkezköy+Kapaklı ya hizmet veren devlet hastanesine 40 doktor verilmiş. Gerisini kim tedavi edecek? Devlet eliyle zengin edilen özel hastanelerimiz Çorlu yu da ele geçirecek yakında.

yasin..
yasin.. - 12 ay Önce

irmet kazık hizmet...özeller soygun...


SIRADAKİ HABER

banner265

banner306