DİSK Genel Başkanı Akay’ı ziyaret etti

Son günlerde yaşanan olayların ve ülke sorunlarının konuşulduğu ziyaret dün saat 11.00’de Çerkezköy Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

DİSK Genel Başkanı Akay’ı ziyaret etti
banner301
Çerkezköy Bakış - Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko ve yönetim kurulu üyeleri Trakya bölgesi ziyaretleri kapsamında Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret etti. Ziyaretinde son günlerde yaşanan gelişmelere değinen Kani Beko, “Memleketin bekası için her zamankinden daha fazla sözde değil özde birlik beraberlik içinde hareket edilmelidir” dedi.

TERÖRÜ LANETLEDİK

DİSK Başkanı Kani Beko, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Cafer Konca ve yönetim kurulu üyelerinin Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a gerçekleştirdiği ziyarette gündemdeki olaylar değerlendirildi. DİSK Başkanı Kani Beko, Beşiktaş ve Kayseri’deki patlamalarını önceki gün Kırklareli ziyaretlerinde gerçekleştirdikleri yürüyüşle lanetlediklerini ifade etti.

SÖZDE DEĞİL ÖZDE BİRLİK

Ankara’da sürekli etkinlik yaptıkları kültür merkezinde önceki gece yaşanan Rus Büyükelçi Suikastı olayına da değinen Beko, “Son günlerde yaşananlar Ortadoğu’daki savaşın ülkemize yansımalarıdır.” dedi. Herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi gerektiğini ifade eden Beko, “Tüm kurum ve kuruluşlar memleketin bekası için her zamankinden daha fazla sözde değil özde birlik beraberlik içinde hareket etmelidir.” dedi.

banner287
“EL ELE VERMELİYİZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Disk Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Akay,”Ülke olarak son 1 buçuk yıllık süreçte peş peşe gelen ciddi sıkıntılarla baş başayız. Son yaşananlar ile ülkede kaos ortamı oluşturulmaya çalışılıyor.” dedi. Ülkemizin kritik süreçten geçtiğini ifade eden Akay “ İç savaş oyunlarının oynandığı memleketimizde, yakın tarihimizden de dersler alarak el ele verip oyunları püskürtmeliyiz.” dedi. Şu süreçte herkesin birlik beraberliğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Akay, bu topraklarda bu hainliği yaşatanlara karşı kararlılıkla mücadele edeceklerini belirtti.

EKONOMİK SORUNLAR KONUŞULDU

Ülkede yaşanan terör olaylarından dolayı ekonomi ve sosyal sorunları konuşamadıklarını ifade eden Disk Başkanı Kani Beko, “1 milyona yakın üniversite mezunu, toplamda ise 6.5 milyon işsiz var. Memur, işçi ve emekli kesimi temel ihtiyaçlarını gidermek için bankalardan kredi çekmiş durumda. Başımızı kaldırıp bu sorunları konuşmamız lazım. Ülkede yaşanan terör olayları maalesef ki gerçek sorunlarımızı konuşmamıza müsaade etmiyor.” dedi. Sınır komşularıyla yaşanan sorunlardan dolayı eldeki malların ihraç edilemediğini, dışarıdan mal almak zorunda kaldıklarını ve böylece cari açık savunan Beko, “Ekonomi üniversite öğrencilerine burs vermekle, köylülere destek olmakla, emekliye, asgari ücretle çalışana ve düşük maaşla çalışan memura zaman yapmakla düze çıkar.” dedi.

KİTAP HEDİYE EDİLDİ

Ziyarette Disk Başkanı Kani Beko, göreve geldikleri günden bugüne kadar eğitim, ekonomi, sosyal, terör olayları, işçi hak ve sorunları gibi konularda yaptıkları basın açıklamalarını içeren “Sözümüz 2013-2016 Basın Açıklamaları” kitabını Belediye Başkanı Vahap Akay’a hediye etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306