DSİ köprü inşaatı sürüyor

Pınarça Deresi üzerinde kurulu Hasan Uğurlu Köprüsü yerine yapımına başlanan yeni köprüde çalışmalar sürüyor.

DSİ köprü inşaatı sürüyor
banner301
Çerkezköy Bakış - Şehit Teğmen Akın Akın Caddesi ile Hükümet Caddesi’ni birbirine bağlayan Pınarça Deresi üzerinde kurulu Hasan Uğurlu Köprüsü’nün yerine yapılacak yeni köprünün yapımı sürüyor. DSİ’nin yapımını üstlendiği köprünün Aralık ayı içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. 4 şeritten oluşacak yeni köprü 27 uzunluğunda olacak.

İKİNCİ AYAĞININ TEMELİ BUGÜN ATILACAK

Şehit Teğmen Akın Akın Caddesi ile Hükümet Caddesi’ni birbirine bağlayacak köprünün ilk ayağının temeli atıldı. Hava muhalefetinin olmaması durumunda ikinci ayağın temeli bugün atılacak. Çalışmalar kapsamında ayrıca yaya yolu ve köprü düzenlemesi çalışması da yapılacak.

ŞERİT SAYISI 4’E ÇIKACAK

banner287
Köprünün genişliği 17 metre, uzunluğu ise 27 metre olacak. İki şeritli köprünü yapımı tamamlandığında şerit sayısı 4’e çıkacak. Yeni köprü tamamlandığı zaman Pınarça Deresi’nin taşkın ihtimali en aza düşmüş olacak.

SU BASKIN RİSKİ ORTADAN KALKACAK

Yapımı tamamlandığında yeni köprünün ayakları arasındaki genişlik 24 metre olacak. Öncekine göre daha yüksek olacak. Bu şekişlde Pınarça Deresi üzerindeki köprüde suyun birikme riski ortadan kalkacak, muhtemel su baskın riski de ortadan kalkmış olacak.  

ALTERNATİF GÜZERGAHLAR KULLANILIYOR

Köprü ve yol genişletme çalışmaları nedeni ile Pınarça Deresi üzerine geçici bir yaya köprüsü yapıldı. Köprü ve yol genişletme çalışmaları bitene kadar araç sürücüleri alternatif güzergahları kullanıyorlar.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2016, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459