banner507

Dubalar kırıldı, kaldırımlar park yeri oldu

Çerkezköy’de kaldırımlara araç parkını önlemek amacıyla belediye tarafından konulan demir dubalar kendini bilmezler tarafından kırıldı.

Dubalar kırıldı, kaldırımlar park yeri oldu
banner301

Birçok araç sürücüsü ise dubaların kırılmasını fırsat bilerek araçlarını kaldırımlara park etmeye başladı. Bu parklar da  çevredeki vatandaşların tepkisine neden oldu.

Çerkezköy Bakış - Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Öztrak Caddesi ile Kapalı Otopark alanının kesiştiği Rüya Sokak üzerinde kaldırım kenarlarına koyulan demir dubaların birçoğu kırıldı, ya da kendini bilmezler tarafından söküldü. Dubalar kırılınca, insanların yürümesi için düzenlenen kaldırımlar da otoparka döndü.
 

MALZEME YOK İDDİASI

banner287
Sokak üzerinde işletmesi bulunan ve demir dubaların yenilenmesi için Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne geçtiğimiz yıl 18 Kasım’da dilekçe ile konuyu bildirdiğini belirten esnaf Recep Ünal, yetkililerin kendisine aradan geçen 5 ayın ardından “malzeme yok” yanıtını verdiklerini iddia etti.
 

“ARAÇLAR KALDIRIMA PARK EDİLİYOR”

Esnaf Recep Ünal yol kenarındaki demir dubaların söküldüğünü, bunu fırsat bilen araç sahiplerinin araçlarını kaldırıma park ettiğini belirterek, “Sürücülerin araçlarını kaldırıma park etmesi ile yayalar ve engelli vatandaşlar zor durumda kalıyor. Yetkililerin biran önce gereğini yapmasını bekliyoruz.”dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2017, 16:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent Akkoç
Bülent Akkoç - 2 yıl Önce

araçlar kaldırımlara yaya geçitlerine trafık ısıkları altına doner kavsaklara park edılıyormus kımın umrunda? polıs zabıta denetım ıcın neyı beklıyor? ıllakı rtenın bu konu hakkında talımatımı beklenıyor. bır kere de hayırlı bır ıs ıcın khk yayınlansada bu aymazlık ıcın bı mucadeleye baslansa.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493