Dursun: Emeğimizin tescili için resmi açıklama bekliyoruz

Kapaklı Özel Başakşehir Koleji kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dursun TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasıyla bir basın açıklaması yaptı.

Dursun: Emeğimizin tescili için resmi açıklama bekliyoruz
banner301

Çerkezköy Bakış - Dursun, TEOG olarak bilinen sınav yerleştirme puanlarına göre bölgede açık ara farkla zirvede olduklarını ifade ederek “ Bazı kurumlar yerleştirme puanları hesaplanmadan aslı astarı olmayan Türkiye Birincilikleri ilan etmişlerdir. Şimdi bu açıkladıkları Türkiye Birincilerinin 500 tam puan aldığı sonuçları halkımıza olan saygı çerçevesinde kamuoyu ile paylaşmalarını bekliyoruz.” diye konuştu.
 

“AÇIK ARA FARKLA YİNE ZİRVEDEYİZ”

Kapaklı Özel Başakşehir Koleji kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dursun yaptığı basın açıklamasında “ 2017  Eğitim Öğretim yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması kapsamında açıklanan yerleştirme puanlarına göre halkımız tarafından da TEOG olarak bilinen sınav yerleştirme puanlarına göre Başakşehir Koleji öğrencileri bölgede açık ara farkla yine zirveyi kimseye bırakmamışlardır. Bu başarıda payı olan öğretmen, öğrenci ve velilerimizi canı yürekten kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.” diye konuştu.
 

“RESMİ AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

banner287
Kurum olarak kamuoyunu yanlış bilgilendirmemek için resmi sonuçların açılanmasını beklediklerini belirten Dursun “Diğer kurumlar etik olmayan bir şekilde, ki buna ilçe milli eğitim müdürlükleri de dahildir yerleştirme puanları hesaplanmadan aslı astarı olmayan Türkiye Birincilikleri ilan etmişlerdir. Şimdi bu açıkladıkları Türkiye Birincilerinin 500 tam puan aldığı sonuçları halkımıza olan saygı çerçevesinde kamuoyu ile paylaşmalarını bekliyoruz.  Kurumsal olarak bizler emeğimizin ve başarımızın tescili için İl ve İlçe Milli eğitim müdürlüklerinin Yerleştirme Puanı sonuçlarına göre Okul Başarı Durumlarını resmi ağızdan açıklamalarını bekliyoruz.” dedi.
 

“İNANILMASI ZOR BİR DERECE YAPMIŞLARDIR”

Ortaokul öğrencilerinin yüzde 16’sının 490 üzerinde puan aldığını ve bu yüzdelik dilimin ortalamasının 493,77 puan olduğunu söyleyen Kapaklı Özel Başakşehir Koleji kurucusu Mustafa Dursun “Öğrencilerimizin yüzde 48'i, yani okulumuz öğrencilerinin yarısı 450 puan üzerinde ve yine bu yüzdelik dilimin ortalaması 480,37 gibi inanılması zor bir derece yapmışlardır. Tüm okul öğrencilerimizin ortalaması 425,05 olarak okulumuzun adını en iyi şekilde temsil etmişlerdir. “ dedi.
 

“BAŞAKŞEHİR KOLEJİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜNÜ KURDUK”

Dursun açıklamasının devamında ise “ Bölgede tartışmasız zirveye yerleşen kurumumuz başarısının artarak sürmesi için önümüzdeki yıldan itibaren 8. sınıf öğrencileri okulumuza kayıt yaptırabilmek için yapacağımız seviye belirleme sınavından 400 puan ve üstü almaları gerekmektedir. Başarımızda eğitim kadromuzun uzun yıllardır bir arada çalışmasının büyük payı vardır. Kadromuzu her yıl daha da güçlendirerek yolumuza devam etmekteyiz. Tek rakibimiz olarak kendimizi görüyor ve her geçen gün başarıyı arttırarak veli ve öğrencilerimize hak ettikleri eğitimi vermek için çalışmaktayız. Öğrencilerimizin sosyal olarak gelişimlerine katkı sağlamak ve bölgedeki diğer öğrencilere de hizmet için Başakşehir Koleji Gençlik ve Spor Kulübünü kurduk.” ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306