“Eğitim ile ilgili yapılan hataların telafisi yok”

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay başkanlığında eğitimi öğretim değerlendirme toplantısı düzenlendi.

“Eğitim ile ilgili yapılan hataların telafisi yok”
banner301
Çerkezköy Bakış - Eğitim öğretim değerlendirme toplantısında konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, çocukların eğitimi ile ilgili yapılan hataların telafisinin olmadığını belirterek “Onun için hiçbir olumsuzluğa mahal vermeden çalışmalarımızı yürüteceğiz. Okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesi için yapılacak çalışmalar öğrencilerin olmadığı saatlerde yapılacak. Boya ve badana dahi olsa ders saatlerinde yapılmayacak” dedi.

KUBİLAY BAŞKANLIĞINDA TOPLANDILAR

Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Çerkezköy Emniyet Müdürü Murat Ogan, İlçe Jandarma Komutanı Göksel Söylemez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsa Altay, İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak, Yazı İşleri Müdürü Muhteber Kuralay, Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdullah Nair ve İrfan Danışmaz, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü İdris Gündüzalp ve okul müdürleri katıldı.

“HİÇBİR OLUMSUZLUĞA İZİN VERMEYİN”

Çerkezköy’ün Eğitimde Marka Kent olması için eğitim seferberliği başlattıklarını anımsatan Kaymakam Metin Kubilay “Eğitim ile ilgili her konuya yakından ilgiliyiz. Çocuklarımızın eğitiminden daha önemli bir meselemiz yoktur. Dönem başında yaptığımız Eğitim Öğretim Hazırlık Toplantısında üzerinde durduğumuz önemli konulardın biri Çocuk Koruma Kanunu ile Uyuşturucu Bağımlılıkla Mücadele konusu idi. Çocuk Koruma Kanunu ile Uyuşturucu Bağımlılıkla Mücadele kapsamında Kaymakamlıkta da toplantı gerçekleştirdik. Kolluk Kuvvetlerimiz üzerine düşen görevleri yerine getiriyorlar. Sizlerin de idareci olarak sorumluluk alanınızda hiçbir olumsuzluğa izin vermemenizi istiyorum” dedi.

“GEREKLİ DENETİMLER YAPILACAK”

Kubilay, eğitim seferberliğini gölgelemeye hiç kimsenin hakkının olmadığını da ifade ederek “Okul çevrelerinde tek dal sigaranın kesinlikle yasaklanması ve gereken uyarıların yapılmasını istiyorum. Uyarılara rağmen halen çocuklarımıza o kötülüğü yapan var ise sorumluları hakkında en ağır cezai işlemler uygulanacak. Önemli konulardan biri de güvenli gıda tüketimi konusunda okul yemekhanelerinin ve okul kantinlerinin düzenli olarak denetlenmesidir. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile İlçe Sağlık Müdürlüğümüzün kontrolünde sürekli olarak gerekli denetimler yapılacak” dedi.HASSASİYET GÖSTERİLMESİNİ İSTEDİ
banner287

Eğitim ile ilgili her konuya tüm eğitimcilerin müdahil olması gerektiğini kaydeden Kubilay, kolluk kuvvetleri ile işbirliği içerisinde servis araçlarının denetimlerinin düzenli olarak yapılmasını, denetim raporlarının doldurulmasında gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi. Çocukların eğitimi ile ilgili yapılan hataların telafisinin olmadığını kaydeden Kubilay “Onun için hiçbir olumsuzluğa mahal vermeden çalışmalarımızı yürüteceğiz. Okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesi için yapılacak çalışmalar öğrencilerin olmadığı saatlerde yapılacak. Boya ve badana dahi olsa ders saatlerinde yapılmayacak” diye konuştu.

“NÖBET UYGULAMASI ÇOK ÖNEMLİ”

Kubilay, okullarda güvenlik kameralarının çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Bütün kameraların çalışır durumda olmasına özen gösterilsin. Nöbetçi öğrenci bulundurulması ve ziyaretçi defterinin imzalanması uygulaması devam edecek. Çocuklarımızın sorumluluk bilincini öğrenmesi için nöbetçi öğrenci uygulamasının önemli olduğunu düşünüyorum. Okul giriş çıkışlarının kontrolü için de ziyaretçi defteri önemli bir belge olacak” dedi.

“TÜM KURSLARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUM”

31 Ocak 2014 itibari ile başlayan Halk Eğitim Kampanyası ile ilgili de konuşan Kubilay “Halk Eğitim Kampanyasında çok önemli rakamlara ulaştık. Biz Halk Eğitim Kurslarımızın devlet ile vatandaş arasında önemli bir köprü vazifesi gördüğüne inanıyoruz. Kampanyamız tüm hızıyla devam ediyor. Bütün okul müdürlerimiz okullarında Halk Eğitim Kurslarını açacak. Kampanya çerçevesinde 50 bin kursiyer hedefini hep beraber yakalayacağız. Aynı şekilde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde düzenlenen Destekleme Kurslarımıza da çok önem vereceğiz. Kurslarımıza her geçen gün talep artıyor. Tüm halk eğitim kurslarını yakından takip ediyorum” dedi.

“SORUMLULUKLARI OMUZLARIMIZDA”

Kubilay, okullarda okul aile birliklerinin önemli faaliyetler yürüttüğünü de belirtti. Bütün Okul Aile Birlikleri ve Okul Müdürlerinin de katılacağı bir toplantı gerçekleştirileceğini ve okulların sorunlarını yerinde görmek için her okula özel toplantılar gerçekleştirileceğini dile getiren Kubilay “Geleceğin teminatı olan çocuklarımızın sorumlulukları hepimizin omuzlarındadır. Eğer eğitimde marka kent olmak istiyorsak başarılı olmak için daha fazla çalışacağız” diye konuştu.

OKULLARIN PROJE ÜRETMESİNİ İSTEDİ

AB Hibe Projelerinden ve Kalkınma Ajansı Projelerinden yararlanması için tüm okulların proje üretmesini isteyen Kubilay, “AB Hibe Projeleri ve Kalkınma Ajansı Projelerinden yararlanmak için Kaymakamlığımız bünyesinde Proje Koordinasyon Birim kuruldu. Şimdiye kadar yüz binlerce Euro kaynak İlçemiz eğitimine aktarıldı. Çocuklarımızın yurt dışına çıkma deneyimi oldu. Çocuklarımız ayriyeten proje çalışmalarını yürüterek önemli deneyim kazanmış oluyorlar” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306