“Eğitimde marka kent olmayı hedefliyoruz”

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

“Eğitimde marka kent olmayı hedefliyoruz”
banner301
Çerkezköy Bakış - 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret eden Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, eğitimde marka kent olmayı hedeflediklerini dile getirdi. Kubilay “Okul öncesinden başlayarak eğitimi yüzde 60’tan yüzde 90’a çıkardık ve yüzde 90’ın da üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Halk Eğitim Kampanyamızda devam ediyor. 50 bin kursiyere ulaşma hedefini hep beraber yakalayacağız” dedi.

“SORUMLULUĞU HEPİMİZİN OMUZLARINDA”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdullah Nair, İrfan Danışmaz ve Yusuf Hayri’nin hazır bulunduğu ziyarette konuşan Kaymakam Kubilay, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine yeni atanan ve yeni görevine başlayan Hüseyin Gümüş’e hayırlı olsun temennisinde bulundu. “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin sorumluluğu hepimizin omuzlarındadır” diyen Kubilay, bu ciddi sorumluluğun gereğini en iyi şekilde hep beraber ifa etmeye çalıştıklarını kaydetti.

“ÖNEMLİ BİR GÖREV YÜRÜTÜYORLAR”

Geleceğimizin teminatı olan çocukları, çağdaş yenilikçi olarak yarınlara hazırlayan öğretmenlerin, ülkenin kalkınması için de önemli bir görev yaptığını kaydeden Kubilay “Çocuklarımızın geleceğinden daha önemli bir meselemiz olamaz. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

“YAPILAN HATALARIN TELAFİSİ MÜMKÜN DEĞİL”

banner287
Kubilay, eğitimle ilgili yapılan hataların telafisinin mümkün olmadığını da vurgulayarak “Çocuklarımızın eğitimi konusunda hata yapmamaya, varsa eksiklerimiz süratli bir şekilde bu eksiklikleri gidermeye özen gösteriyoruz. İlçemizde top yekûn olarak madde bağımlılığı ile mücadele seferberliği başlatmıştık. Okul çevrelerinde şüpheli şahısları ve tek sigara satışı yapılan yerleri emniyet güçlerimize bildiriyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye hiç kimsenin hakkı yoktur” dedi.

“EĞİTİMDE MARKA KENT OLMAYI HEDEFLİYORUZ”

Okullarda kameraların mutlaka çalışır durumda olmasını da isteyen Kubilay, varsa eksiklikler bir an önce giderilmesini ve okullarda gerekli fiziki iyileştirmeler özellikle çocuklarımızın okullarda bulunmadığı saatlerde yapılmasını da talep etti. İlçede eğitim konusunda Eğitim Kampüsü, Halk Eğitim Kampanyası, Okuma Yazma Seferberliği gibi birçok ciddi projenin hayata geçtiğini ve daha pek çok projenin de hayata geçirileceğini belirten Kubilay, eğitimde marka kent olmayı hedeflediklerini dile getirdi.

“EĞİTİMİN HER KADEMESİ İLE YAKINDAN İLGİLİYİZ”

Kubilay “Okul öncesinden başlayarak eğitimi yüzde 60’tan yüzde 90’a çıkardık ve yüzde 90’ın da üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Halk Eğitim Kampanyamızda devam ediyor. 50 bin kursiyere ulaşma hedefini hep beraber yakalayacağız” dedi. Kubilay, AB Hibe Projeleri ve Kalkınma Ajansı Projelerinin de çok önemli olduğunu vurgulayarak “AB Hibe Projeleri ve Kalkınma Ajansı Projeleri kapsamında projelerin hazırlanması için Kaymakamlığımız bünyesinde Proje Koordinasyon Birimi kurarak İlçemiz eğitimine yüz binlerce EURO kaynak aktarıldı. Bütün okullarımızdan proje hazırlamalarını istiyoruz. Farkındalık oluşturmak istiyorsak daha çok çalışmalıyız” dedi.

“BİRAN ÖNCE EĞİTİM ÖĞRETİME AÇILMALI”

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Eğitim Kampüsü alanında yapılması planlanan Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılacak olan Sosyal Bilimler Lisesi için çalışmaların takip edilmesini isterken, Kızılpınar’da yapımı devam eden, 24 er derslikli bir ilkokul ve bir ortaokulun biran önce eğitime açılması gerektiğini de belirtti. Sadece fiziki şartlarda yapılan iyileştirmelerde değil, eğitimin kalitesinin ve niteliklerinin artırılmasına da büyük önem verdiklerini söyleyen Kubilay, “İlçemizde görev yapan tüm eğitim personeline, yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek başarılı çalışmalar diliyorum” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459